Підняття затворів на Чечвинському водосховищі не впливає на підняття рівня води в річках
Підняття затворів на Чечвинському водосховищі не впливає на підняття рівня води в річках
Минулого вівторка на засіданнях виконавчого комітету Калуської міської ради та міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій велася мова про наслідки негоди – проливні дощів, які накрили Калущину 22-23 червня.
На цих засіданнях була оприлюднена інформації cтосовно наслідків повені на Калущині, а також висловлене припущення, що рівень води в річці Лімниця під час проливних дощів суттєво піднявся через відкриття шлюзів Чечвинського водосховища товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».
Прокоментувати ситуацію редакція тижневика «Нафтохімік-Калуш» попросила начальника управління забезпечення виробництв цього підприємства Володимира Шевчука. Він, зокрема, повідомив наступне:
«Чечвинське водосховище, яке розташовано в середній течії ріки Чечва між селом Нижній Струтин (у верхів’ї) і урочищем Підмонастир села Сваричів Рожнятівського району, – це гідротехнічна споруда, яка створена ґрунтовою дамбою і живиться стоками гірської річки Чечва. Його експлуатацію здійснює ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» відповідно до Правил експлуатації Чечвинського водосховища, які розроблені й затверджені Державним водним агентством України для забезпечення водою споживачів промислової зони міста Калуша.
Відповідно до цього проекту, гідротехнічний комплекс не може використовуватися в якості протиповеневого водосховища. Проєктний об’єм водосховища 12,0 млн куб. м не забезпечує необхідного об’єму регулювання (приймання) повеневих вод, приток яких в окремі періоди року сягає більше 1,5 млн куб. м в годину.
Відмітка нормально підпертого рівня (НПР) води у водосховищі становить 365 метрів над рівнем моря. Забезпечення НПР води у водосховищі є основним завданням експлуатаційного персоналу при регулюванні рівнів води у водосховищі.
Пропуск повеневих вод, які зі стоком річки Чечва надходять у водосховище, проводиться шляхом поступового відкриття затворів, які перекривають водоскидні вікна на водозливній греблі. Після водоскиду на верхній греблі повеневі води проходять середню і нижню водозливні греблі (без регулювання) і по відвідному каналу впадають у ріку Чечва. Слід також врахувати, що крім водоскиду з водосховища в ріку Чечва впадають води гірської річки Дуба.
Зважаючи на вищесказане, експлуатація Чечвинського водосховища (пропуск повені – підняття затворів) не впливає на формування повені та підняття рівня води в басейнах річок Чечва та Лімниця».
На Прикарпатті, зокрема в Калуші, Долині та Новиці хочуть створити локації нового туристичного маршруту – «Бойківська сіль». Над відповідною грантовою заявкою вже працюють спеціалісти трьох територіальних громад. Відомо також, що маршрут розпочинатиметься у Калуші з оглядів експонатів Народного музею історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», який уже тривалий час функціонує в приміщенні палацу культури «Мінерал». […]
З його доставкою в лікарні та тимчасовим зберіганням підприємству допомагає благодійний фонд «Покуття» За словами заступника генерального директора товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» Яреми Рудика, сьогодні підприємство безкоштовно надає кисень Калуській, Городенківській та Коломийській центральним районним лікарням. – Ритмічна та стабільна робота виробництв дала нам можливість поставити в грудні лікарням області близько 75 тонн медичного кисню, з яких […]