ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Операторна установки… як командний пункт

У кожному населеному пункті є такі місця, які найбільш повно, колоритно і без зайвих слів передають його атмосферу та звичаї. Саме такі місця, зазвичай, ви рекомендуються гостям, а ще частенько тут й самі полюбляєте завітати.

Працюючи на підприємстві «КАРПАТНАФТОХІМ» не один рік, можу з впевненістю сказати, що однією з таких локацій, що  засвідчує сучасність і складність технологій підприємства, а звідси і високий професіоналізм працюючих, є Центральний пульт управління технологічними процесами цехів з виробництва вуглеводнів, піролізу, компримування і поділу пірогазу виробництва етилену і поліетилену. І хоча самі виробничники таку назву вживають рідко, а частіше просто «операторна» чи ЦПУ, але це аж ніяк не зменшує значимість цього своєрідного «мозку» установки у технологічному процесі виробництва продукції.

Підтвердив це в розмові й начальник виробництва етилену і поліетилену Іван Федорів.

– Операторна цих двох визначальних цехів установки є нашим командним пунктом, – розповідає Іван Михайлович. – Саме тут приймаються відповідальні рішення з ведення технологічного процесу, вносяться відповідні корективи. Окрім технологічного персоналу зміни, а це п’ять апаратників шостого розряду цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу, два апаратники цеху з виробництва вуглеводнів та начальник зміни, часто тут бувають і керівники та спеціалісти як нашого виробництва, так і підприємства.

А ще Іван Федорів розповів, що гостями їх операторної у свій час  були президенти, прем’єр-міністри України, а також посли іноземних держав й інші поважні особи. Полюбляють наші високопосадовці, так би мовити, дивуватися новітніми технологіями і операторна етиленової установки калуського підприємства є цьому найкращим підтвердженням.

До 2013 року, тобто до початку довготривалого простою «КАРПАТНАФТОХІМу», автоматизоване управління системою технологічного процесу велося на обладнанні німецької фірми Siеmens. Але в період простою були виконані всі необхідні роботи щодо заміни цієї уже застарілої системи на більш сучасну японської фірми YOKAHAWA, яка була успішно введена в експлуатацію під час пуску підприємства в червні 2017 року.

Задоволений роботою уже освоєної його підлеглими нової автоматизованої системи управління технологічним процесом і начальник цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу і Михайло Псюк. Водночас він зауважив:

«Система управління тепер значно сучасніша й умови праці для технологічного персоналу в оновленому приміщенні операторної теж створені належні, але далеко не кожному під силу виконання тих завдань, які ставляться. Відповідальність дуже велика. Праця апаратника потребує знань на рівні добре кваліфікованого інженера, який ще повинен мати і відповідний досвід роботи. Тож ми дуже ретельно підходили до питання комплектації кадрами цього підрозділу».

…І хоча надворі нині зима і погода чи не кожен день міняється, але в операторній установки етилену завжди все стабільно: апаратники, сидячи в зручних кріслах, не відводять очей від великих дисплеїв, на яких раз у раз з’являється оперативна інформація, яку слід вчасно помітити і відреагувати.

Анатолій Гайовий.

На знімках:

за роботою апаратники піролізу Дмитро Гамма, Микола Юрчишин;

в операторній установки колектив зміни старшого майстра Ярослава Чорного.

01.02.2021

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Ярема Рудик: «Ми сьогодні робимо все можливе, аби зберегти кістяк колективу»

І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]