ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Іван Підсадюк: «Мене особливо радує те, що підприємство вже четвертий рік поспіль після довготривалого простою стабільно працює»

Завершився рік, який як для українців, так і населення всієї планети був непростим і багатим на  події, які позначилися на житті людей, внесли в нього свої корективи.

Не став винятком 2020 рік і для колективу найбільшого не лише Калуша, а й Прикарпаття підприємства «КАРПАТНАФТОХІМ». І хоча з його генеральним директором Іваном Підсадюком було заздалегідь домовлено про інтерв’ю наприкінці року, але наша розмова відбувалася фактично вже в переддень Нового року і торкнулася як питань роботи підприємства в минулому році, його перспектив, так і тих, які мали безпосередній вплив на його діяльність.

– Найперше, Іване Михайловичу, яким був 2020 рік для підприємства? Що Вас порадувало, а що засмутило?

– Порадувало те, що, незважаючи на всі труднощі,  «КАРПАТНАФТОХІМ» суттєво наростив виробництво продукції, що розширилася географія ринку і, що немаловажно, продукція не залежувалася на складах. Мене особливо радує те, що підприємство вже четвертий рік поспіль після довготривалого простою стабільно працює. Хоча, аналізуючи рік, що минає, варто сказати, що він був непростий для нашого підприємства, як, до речі, для більшості  нафтохімічних комплексів світу.

Ще наприкінці 2019 року ми зіткнулися з різким підвищенням цін  для нашого підприємства на ринку вуглеводневої сировини, що зробило його економіку збитковою. А тут ще додався обвал цін на полімерну продукцію, зокрема поліетилен та поліхлорвінілову смолу.  І в такій ситуації Наглядовою радою і керівництвом підприємства були розглянуті різні варіанти роботи підприємства, зокрема зупинка його технологічних установок та переведення їх на режим простою. А ще в листопаді-грудні 2019 року на ринку продукції впав попит на поліетилен. Тому ми були вимушені вже з 1 січня 2020 року зупинити цех з його виробництва.

Тож, з огляду на все це, початок року нам не обіцяв нічого доброго, бо всі наші економічні розрахунки в тій ситуації показували збитки, а це означало повну зупинку підприємства.

– Що зумовило ці негаразди, чому впали ціни на продукцію?

– До такої ситуації призвела світова економічна криза, яка в значній мірі була зумовлена пандемією COVID-19. І як у таких до того незнаних умовах працювати ніхто не знав. На ринку спостерігалося тоді різке коливання цін як на сировинні продукти, зокрема нафтові, так і на готову полімерну. Слід було думати, аналізувати та вживати необхідні заходи.

І в цій ситуації Наглядовою радою та керівництвом підприємства були прийняті невідкладні заходи з пошуків нових ринків як сировини для виробництв, так і для збуту готової продукції. Адже багато підприємств у світі, з якими ми мали партнерські зв’язки, в той час або зупинилися, або скоротили обсяги виробництва. В «КАРПАТНАФТОХІМі» був запроваджений жорсткий режим економії матеріальних ресурсів та зменшення всіх витрат, в тому числі і за рахунок оптимізації персоналу. З метою виконання цих завдань керівництвом «КАРПАТНАФТОХІМу», його головними спеціалістами було проведено велику кількість нарад у режимі онлайн з членами Наглядової ради підприємства з питань організації роботи в нових умовах.

Підсумовуючи вищесказане, вважаю, що найскладнішим для колективу був період з грудня 2019-го до квітня 2020 року, адже саме в цьому місяці ми вже стали виходити на стабільний режим роботи всіх установок, в тому числі й з виробництва поліетилену, яка була знову введена в дію.

– Усім відомо, що калуські нафтохіміки не лише на підприємстві боролися з пандемією, а й допомагали в цьому громаді міста й іншим підприємствам та організаціям.

– Це справді так, бо були у нас для цього як бажання, так і певні можливості. Справа в тому, що ми виробляємо такий дуже ефективний дезінфікуючий засіб, як гіпохлорит натрію. Його ми не лише самі використовуємо для дезінфекції приміщень, будівель, але й благодійно надаємо комунальним та іншим підприємствам Калуша, медичним закладам і всім тим, хто потребує цього засобу. Ми нікому не відмовляли.

У такий непростий для усіх нас період підприємство налагодило виробництво рідкого медичного кисню, виконавши всі необхідні процедурні та організаційні умови з отримання ліцензії та реєстрації цього продукту. І сьогодні мені дуже приємно від того, що в грудні ми вже поставили в медичні заклади понад 100 тонн рідкого кисню, з яких 40 тонн для нашої Калуської ЦРЛ. А ще з метою стабільного постачання медичного кисню у палати хворим за кошти підприємства була придбана для лікарні в Підгірках сучасна кріогенна киснева установка.

– Повернемося, Іване Михайловичу, до роботи підприємства в 2020 році. Адже крім того, що в умовах світової економічної кризи та пандемії підприємство працювало, в його цехах був проведений плановий зупинковий ремонт.

– Такий ремонт був очікуваний, адже вперше в історії нашого підприємства ми працювали без нього два роки. Тому технологічні цехи вимагали зупинки і виконання дуже відповідальних ремонтних робіт. Говорити сьогодні про те, чи правильним було рішення, коли в період і економічної кризи, і поширення пандемії виробництва зупиняються, сьогодні, думаю, вже недоцільно. Адже, по-перше, ремонт був нам необхідний. А по-друге, ми дуже грамотно все розрахували, в тому числі й терміни зупинки,  і набір тих важливих робіт, які обов’язково слід було виконати.

Складність ремонту полягала в тому, що світ продовжує жити в умовах пандемії, це створювало немалі труднощі з поставкою необхідних матеріалів, обладнання, запасних частин. Тому, звичайно, ми відчували певні труднощі, зважаючи на те, що в Україні й так є дуже мало підприємств, які можуть виконати наші замовлення.

Хочу також сказати, що вперше під час минулого ремонту ми запровадили проведення щоденних оперативних нарад на виробництвах у так званому ходячому форматі. У них брали участь ке-рівники підприємства, його основних служб, які, перебуваючи на території того чи іншого структурного підрозділу, на власні очі оцінювали хід ведення робіт, дізнавалися про проблеми, що існують, які потім вирішувалися.

Особливістю зупинкового ремонту 2020 року було й те, що він тривав лише 21 день, тоді як у 2018-у – 40. У той же час обсяг важливих і високотехнологічних робіт у цехах піролізу, компримування і поділу пірогазу, з виробництва вуглеводнів, виробництва хлорвінілу, хлору і каустичної соди мембранним методом, поліхлорвінілової смоли суспензійної, розділення повітря був виконаний не менший. Тому я вважаю нашим спільним великим успіхом те, що ми провели цей ремонт, вчасно ввели установки в дію і нині вони працюють на необхідних навантаженнях. Виконання під час ремонту завдань з оновлення та модернізації обладнання має забезпечити нам надійну роботу підприємства впродовж 2021-2022 років.

– Що Вас ще нині хвилює як керівника підприємства, чи можете когось особливо відзначити за його внесок у загалом успішний для колективу рік?

– Скажу так, що всі працівники підприємства підтвердили свій професіоналізм та надійність у роботі в такий непростий для нас 2020 рік, а тому хочу їм щиро за це подякувати.

Що ж до хвилювань, то мене й сьогодні продовжує турбувати те, що ми живемо і працюємо в умовах економічної кризи, пандемії, що може призвести до нових непередбачуваних подій. І наш колектив не може бути поза межами такої ситуації. Тож, говорячи про рік, який прийшов, дуже хотілося б, щоб усі наші установки продовжували працювати на тих навантаженнях, які забезпечують прибуткову діяльність підприємства.

– На завершення розмови, Іване Михайловичу, що б побажали працівникам колективу і як плануєте зустріти Новий 2021 рік?

– Усім нашим працівникам, їхнім сім’ям та родинам бажаю передусім міцного здоров’я, благополуччя, миру та впевненості в завтрашньому дні.

Зустрічатиму 2021 рік у родинному колі разом із сім’ями дочки та сина, з внуками, яких у мене вже двоє.

Розмову вів

Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

04.01.2021

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Ярема Рудик: «Ми сьогодні робимо все можливе, аби зберегти кістяк колективу»

І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]