ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Які завдання стоять перед колективом калуських нафтохіміків у 2020 році?

Під головуванням генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Івана Підсадюка та за участю його заступників, начальників служб, управлінь, відділів, цехів і виробництв відбулася нарада з питань промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій. На ній було підбито підсумки роботи, що проводилась в 2019 році.

Загалом минулий рік для ТОВ КАРПАТНАФТОХІМ», як зазначив на початку наради керівник підприємства, був насичений багатьма подіями. Але виробничі підрозділи працювали стабільно і це забезпечувало повноцінну господарську діяльність підприємства.

Але впродовж минулого року робота окремих наших підрозділів все-таки була не завжди стабільною. Виникали непланові зупинки як окремих цехів, так і виробництв. Всі ці моменти суттєво впливали на діяльність товариства в 2019 році. Однак я б хотів відзначити, що персонал товариства, який в попередні роки простою виробництв дещо втратив свої навики й знання з практичних технічних дій і ведення технологічних процесів, тепер своїм ставленням до роботи проявив себе з кращого боку, більш впевнено, якісно й оперативно виконував покладені перед ним завдання.

Щодо економічному стану на підприємстві, то на нього дуже впливає й економічна криза, яка проявляє себе в світі. Справа в тому, що Україна не володіє достатньою кількістю сировини, яка потрібна товариству «КАРПАТНАФТОХІМ». Так само вона не має ринку, який би був спроможний споживати і переробляти такий обсяг продукції, що виробляється на нашому підприємстві. А на світовому ринку в 2019 році відбувалися і ще нині продовжують відбуватися не зовсім зрозумілі тенденції в ціновій політиці. Там завжди наприкінці літа чи з початку осені падали цін на нашу основну сировину – газові фракції і прямогонний бензин. Однак в листопаді-грудні минулого року ціни на сировину зросли.. Так само в цей період на світовому ринку почали різко знижуватися ціни на полімерну продукцію.

Також генеральний директор ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» назвав інші причини, які в 2019 році та особливо в останньому його кварталі не сприяли належній роботі підприємства, яке зорієнтоване в основному на експорт готової продукції. Це, зокрема, зростання на українському ринку ціни на електроенергію.

– У січні, – вів далі мову Іван Михайлович, – вже почали простежуватися на світовому ринку деякі тенденції щодо покращення ситуації з цінами на основну нашу сировину – газові фракції і прямогонний бензин. Але чи довго так буде, ніхто напевне стверджувати не може, оскільки ті більш-менш стійкі тенденції, які на ньому відбувалися в останнє десятиріччя, минулого року були порушені. Відповідно ми в таких умовах, що складаються, повинні планувати роботу підприємства в 2020 році.

Підрозділами управління, відділами, особливо планово-економічним, виробничо-диспетчерським, а також фахівцями виробництв прораховуються різні варіанти діяльності «КАРПАТНАФТОХІМу» в поточному році. Ми шукаємо оптимальні шляхи, щоб підприємство змогло в таких умовах, які склалися, працювати.

Наразі підприємство працює. Ми знайшли оптимальний варіант роботи цехів на відповідних навантаженнях. Поряд з цим інтенсивно ведеться підготовка до того, щоб провести в березні на виробництвах етилену і поліетилену та ПХВСС і КС профілактичні роботи з очищення й промивання технологічного обладнання. Для цього попередньо заплановано обидва виробництва призупинити не більш як на два тижні, щоб виконати весь комплекс намічених робіт й підготувати їх до експлуатації упродовж весняно-літнього періоду. Також вже відтепер нам потрібно почати готуватися до зупинкового ремонту на виробництвах, який буде проводитися у вересні-жовтні 2020 року.

Ось такі основні завдання на найближчий період і подальшу перспективу в 2020 році стоять перед колективом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у тій ситуації, що наразі складається в економічній діяльності підприємства, поліпшення якої багато в чому залежить і від сприятливої кон’юнктури ринку. Ну а про те, що працівники повинні суворо дотримуватися правил виробничої, технологічної, трудової дисципліни за будь-яких обставин, а стан промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій на підприємстві повинен постійно поліпшуватися й належно контролюватися, нагадувати потрібно і на таких нарадах, де підбиваються підсумки роботи за звітний період

Минулого року в товаристві «КАРПАТНАФТОХІМ» не було зареєстровано випадків професійних захворювань працівників та нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

Про це учасникам наради розповів у своїй доповіді начальник управління з промислової безпеки, охорони праці та екології Василь Кучер. При цьому виступаючий звернувся до керівників різних рівнів з пропозицією посилили контроль за станом підлеглого персоналу впродовж змін. Також начальники структурних підрозділів ще недостатню увагу приділяють роботам підвищеної небезпеки, веденню технологічних процесів. З ініціативи служби охорони праці за порушення вимог промислової та пожежної безпеки, охорони праці та екології до відповідальності було притягнуто 166 працівників ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

– Також нам необхідно покращити роботу з підготовки технологічного персоналу до дій при ліквідації надзвичайних ситуацій, якщо такі можуть виникнути на підприємстві, – говорив Василь Володимирович. – У 2019 році було проведено більше трьох десятків учбових тривог у структурних підрозділах згідно з ПЛАС та з оформлення відповідних актів. В результаті видано три накази про притягнення до відповідальності сімох працівників, які відповідають за підготовку персоналу до ліквідації надзвичайних ситуацій.

Проведені умовні тривоги в підрозділах засвідчили, що найгірше підготовлений до таких дій технологічний персонал цехів піролізу, компримування і поділу пірогазу, розливу вуглеводнів, з виробництва хлорвінілу та з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом. Тому там ситуацію необхідно виправляти, підвищувати рівень знань змінного персоналу з виконання обов’язків під час дій при виникненні аварій.

Із співдоповіддю на нараді виступив начальник виробничо-диспетчерського відділу Юрій Гриців. Він проаналізував допущені упродовж року інциденти на підприємстві, розповів про їх розслідування, а також ознайомив присутніх з результатами нічних перевірок, згідно з якими до відповідальності було притягнуто 26 працівників, в тому числі 17 інженерно-технічних працівників.

На підсумковій річній нараді з питань промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій також було заслухано виступи начальників відділу технічного нагляду Тараса Федевича, оплати праці і соціальних програм Ігоря Мельника, керівників виробництв етилену і поліетилену Івана Федоріва та ПХВСС і КС Романа Созанського, управління забезпечення виробництв Володимира Шевчука та заступника начальника 24 ДПРЧ з охорони об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Василя Зварича. А з головними завданнями з підвищення рівня промислової безпеки, охорони праці, навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій, які стоятимуть перед колективом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» в 2020 році, ознайомив присутніх перший заступник генерального директора – головний інженер підприємства Василь Оленюк.

Василь ТКАЧУК.

14.02.2020

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення з 01.01.2024р.

Ярема Рудик: «Ми сьогодні робимо все можливе, аби зберегти кістяк колективу»

І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]