Івано-Франківська область, м. Калуш, (вул. Промислова 4)
ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Як не крути, а все починається з води 50 років тому було здано в експлуатацію Чечвинське водосховище

Розвиток комплексу нафтохімічних виробництв у Калуші не відбувся би без надійного і потужного джерела водопостачання.

З метою забезпечення водою промислових підприємств, які стрімко споруджувалися в Калуші, в 1963 році за проектом ДПІ «Укрводоканалпроект» (м. Київ) на ріці Чечва між селом Нижній Струтин і урочищем Підмонастир Рожнятівського району було розпочато будівництво водосховища з проектним об’ємом води близько 12 мільйонів метрів кубічних.

У жовтні 1967 року розпочалися роботи із заповнення новозбудованого водосховища водою. Через рік було досягнуто нормально підпертого рівня (НПР) води, який складає 365 м над рівнем моря. Площа дзеркала водного плеса водосховища – 228 гектарів.

Річкова вода з водосховища самопливом двома підземними залізобетонними і стальними трубопроводами діаметром 1000 мм подається на водоочисні споруди цеху водопостачання та каналізації. В даний час у цей підрозділ ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» поступає близько одного мільйона метрів  кубічних води в місяць. Освітлена вода з допомогою обладнання насосних станцій подається споживачам, які використовують її в різних технологічних процесах, а також для підживлення водооборотних систем та систем пожежогасіння.

Ще одним дуже важливим напрямком використання води з Чечвинського водосховища є виробництво теплової енергії (пари, теплофікаційної води) на Калуській ТЕЦ, яка необхідна для ведення технологічних процесів на промислових виробництвах, а також для обігріву житлових мікрорайонів міста Калуш під час опалювального сезону.

А починаючи з червня 2013 року, вода з Чечвинського водосховища використовується не тільки як промислова для виробництв, а й як питна вода, якою забезпечують як товариство «КАРПАТНАФТОХІМ», так й інших споживачів, зокрема Калуську теплоелектроцентраль, товариства «КарпатСмоли», «Орісіл», «ТАРКЕТТ-ВІНІСІН», «ВІВА ДЕКОР», «Калуський трубний завод» й багатьох інших. Також у цьому році на Чечвинському водосховищі завершилось будівництво і введено в експлуатацію Сваричівську міні-ГЕС потужністю 920 кВт, яка генерує вироблену електроенергією на енергоринок України.

Наразі обслуговування гідротехнічних споруд Чечвинського водосховища здійснюють працівники дільниці з його експлуатації цеху водопостачання та каналізації управління забезпечення виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у складі 12 чоловік. В обов’язки персоналу дільниці, а це в основному оглядачі (оператори) гідротехнічних об’єктів, входить забезпечення безперебійної подачі води, спостереження за технічним станом гідротехнічних споруд, регулювання механізмами їх водозабірних та водоскидних систем, пропуск повеней та дощових паводків через водоскидні споруди.

Керівництво експлуатаційною службою водосховища, починаючи з 2008 року, здійснює начальник дільниці Олег Кравців, який підтримує трудову династію сім’ї, адже до нього службою водосховища більше 20 років керував його батько Ярослав Степанович.

За час експлуатації водосховища його колективу довелося пережити різні ситуації, в тому числі і негативні. У 1969 році, приміром, після проходження сильного дощового паводку було пошкоджено водоскидний тракт, що потребувало значних ремонтно-відновлювальних робіт.  В 2008 році після сильного паводку, наслідки якого мешканці Прикарпаття відчувають і досі через зруйновані стихією мости та берегоукріплення річок, довелося виконувати ремонтно-відновлювальні роботи залізобетонних конструкцій водозливних гребель. А в 2010 році після виходу з ладу затвору верхньої водозливної греблі було замінено металоконструкції на всіх чотирьох затворах. І в усіх цих та багатьох інших ситуаціях досвідчений обслуговуючий персонал водосховища діяв професійно і завжди чітко дотримувався вимог Правил експлуатації водосховища, особливо під час повеней і паводків.

Хотів би  також відзначити працю з організації роботи водосховища та його надійної експлуатації нинішнього керівництва цеху водопостачання та каналізації, зокрема начальника цього підрозділу Степана Гудзоватого та його заступника Володимира Шевчука.

З врахуванням важливості Чечвинського водосховища для нафтохімічних виробництв та інших промислових підприємств міста Калуша та з нагоди його 50-річчя хочу привітати з цим ювілеєм як теперішніх, так і колишніх працівників цього важливого промислового об`єкта і побажати всім здоров’я, радості та успіху. А ще ми всі дуже надіємося, що в майбутньому значимість роботи водосховища лише зростатиме і це приноситиме користь Калушу та регіону.

Василь Оленюк, начальник управління забезпечення виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

06.10.2017

Інші публікації

Ярема Рудик: «Ми ще раз підтвердили, що наше підприємство повноцінно працює»

24 листопада у Львові відбулася бізнес-зустріч «Busіness Summit 18. Майбутнє творимо сьогодні”, в якій взяли участь члени правління «Райффайзен Банк Аваль», керівники обласних дирекцій та місцевих відділень західного регіону України цієї банківської установи, а також представники підприємств-партнерів, бізнесмени, науковці та журналісти. У числі учасників бізнес-зустрічі із керівництвом одного із провідних банків нашої держави був і […]

Керівники та спеціалісти підприємства вивчали інтегровані системи менеджменту

Згідно з наказом генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Володимира Шулиндіна з 20 по 23 листопада на підприємстві було організовано навчання для його керівників та спеціалістів з курсу «Інтегровані системи менеджменту, стандарти ISO 14001:2015 та OHSAS 18001:2007. Основи та вимоги стандартів». До занять у двох групах було залучено 44 керівників служб, підрозділів, їх заступників, провідних спеціалістів підприємства […]