ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Володимир Шевчук: «Наш колектив націлений на роботу, спрямовану на зменшення проблем у забезпеченні виробництв»

Останнім часом у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» на посади начальників та заступників начальників управлінь, цехів, відділів і служб підприємства було призначено чимало нових працівників. В переважній більшості очолили їх, так би мовити, доморощені молоді фахівці, які проявили себе на попередніх посадах у тих чи інших підрозділах товариства. Вищесказане стосується і призначеного на посаду начальника управління забезпечення виробництв Володимира Шевчука, який працював заступником начальника цеху водопостачання та каналізації.

Попередній керівник управління забезпечення виробництв Василь Оленюк, якого було призначено першим заступником генерального директора – головним інженером ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», особисто порекомендував його на своє місце, бо більш гідної кандидатури на цю вакантну посаду годі було ще десь шукати на підприємстві. Молодий, з 18-річним стажем роботи на нафтохімічному комплексі, пройшов школу в колишнього керівника управління енергозабезпечення «ЛУКОРу» Богдана Івановича Бойка, працюючи кілька років його заступником з технічних питань. Та й скрізь, де він працював у підрозділах «ЛУКОРу» і «КАРПАТНАФТОХІМу», сумлінно виконував свої обов’язки.

– Я не з тих, хто прагне в будь-який спосіб домагатися кар’єрного зростання, – відверто зізнається Володимир Тарасович. – І коли мені запропонували очолити управління забезпечення виробництв, то погодився не аж ніяк через матеріальну складову, бо для мене це не основне, а тому, що з основними нюансами роботи практично всіх нинішніх підрозділів УЗВ уже добре знайомий і з дитинства не звик пасувати перед викликами й труднощами, які виникають у житті.

Василь Ярославович щось порадив?

– Він сказав, що хоче, щоб УЗВ очолила перевірена багаторічною співпрацею людина. Людина, на яку можна покластися у вирішенні складних виробничих завдань. Попередив про труднощі в роботі, але одночасно пообіцяв допомагати порадами.

Де ще, крім управління енергозабезпечення та цеху ВтаК, вам доводилося працювати на підприємстві?

– У 2000 році в тоді ще ВАТ «ОРІАНА» розпочав свою трудову діяльність в цеху паропостачання. Працював слюсарем на теплопункті. Через два роки став майстром цього цеху. А ще через рік був переведений в управління енергозабезпечення, де працював інженером та пізніше заступником начальника управління з технічних питань.

Після проведених в «ЛУКОРі» реорганізацій з червня 2008 року працював начальником відділу з підготовки і організації ремонтно-будівельних робіт, а з початку 2011 року і до призначення на посаду начальника УЗВ – заступником начальника цеху ВтаК.

– З вашим приходом в УЗВ щось змінилося в структурі управління, можливо, з’явилися нові люди?

– У мене в підпорядкуванні один заступник, начальник відділу забезпечення енергоресурсами і четверо начальників цехів. До складу відділу забезпечення енергоресурсами входять: група з енергозабезпечення та звітності і виробничо-технічна група. Разом з начальником і заступником УЗВ, це і є весь управлінський склад. Всього – 12 чоловік. Всі вони тут й раніше працювали. А якщо говорити про весь штат управління забезпечення виробництв, то його чисельність складає 270 чоловік.

До складу управління, як і раніше, входять цехи водопостачання та каналізації, нейтралізації і очищення промислових стічних вод, парогазопостачання та магістральних продуктопроводів. Крім енергозабезпечення, управління займається транспортними питаннями, оскільки транспортний відділ та автотранспортний цех у свій час були ліквідовані. Наші працівники ведуть договори про надання послуг спеціалізованим автотранспортом. Також вони відповідно до заявок структурних підрозділів товариства для виконання тих чи інших робіт замовляють у контрагентів спецтехніку – екскаватори, автовишки, маніпулятори, трактори, різні вантажні автомобілі та інша техніка.

– Назва управління забезпечення виробництв сама говорить за себе. Воно апріорі не може бути прибутковим, бо постачання енергоресурсів – «задоволення» не з дешевих. Чи я помиляюся?

– Основне завдання управління забезпечення виробництв – це передусім надійне й безперебійне постачання виробництв товариства та інших споживачів водою, природнім газом, тепловою енергією, транспортування та очищення промислових і господарсько-побутових стічних вод, а також забезпечення технічної експлуатації станції приймання і перекачування етилену з лінійною частиною етиленопроводу «Калуш – Західний кордон». Управління також здійснює підготовку й укладення договорів щодо забезпечення енергоресурсами – електроенергією, теплоенергією і природним газом та здійснює контроль за їх виконанням в частині проведення вчасних розрахунків та обліку енергоресурсів. Ця сфера діяльності підрозділу є також доволі важливою та відповідальною, оскільки місячна вартість покупних енергоресурсів становить кілька сотень мільйонів гривень.

Колись ще в управлінні енергозабезпечення під керівництвом Богдана Бойка постійно проводився аналіз рентабельності роботи його цехів. У той час основними споживачами послуг «ЛУКОРу» були виробництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і можна було говорити про рентабельність цехів управління, бо вартість наданих послуг перевищувала витрати на утримання цехів. У теперішніх умовах, коли цехи управління пребувають у складі «КАРПАТНАФТОХІМу», про їх якусь прибутковість говорити не можна, адже послуги енергозабезпечення реалізовуються в більшості власними виробництвами. Крім того, на рентабельність цехів впливає стан розрахунків за надані послуги. Зокрема, це багатомільйонний борг комунального підприємства «Водотеплосервіс» за надані послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод, які надходять з міста. Також це КП нерегулярно розраховується з ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» за питну воду, яку отримує відповідно до договору для забезпечення водопостачання трьох двоповерхових житлових будинків в районі залізничної станції Кропивник.

Окремо хочеться сказати про Чечвинське водосховище, робота якого впливає на надійність системи водопостачання та діяльність товариства в цілому. Починаючи з 2013 року, Чечвинське водосховище є єдиним джерелом води для питних і промислових потреб ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та ряду інших підприємств промислової зони міста. Але воно не є противопаводковим. Режим роботи Чечвинського водосховища затверджений Держводагенством України і встановлених правил його роботи ми завжди дотримуємося.

– Можете уже поділитися якимись позитивними результатами на новому місці роботи?

– Колектив управління націлений на роботу, спрямовану на зменшення проблем у забезпеченні виробництв. Я завжди своїм підлеглим кажу, що потрібно працювати таким чином, щоб проблеми, які завжди були, є і будуть, не накопичувалися, а щоразу зменшувалися. Бачу, що до поради прислухалися, всі стараються сумлінно й своєчасно виконувати конкретні доручення та свої функціональні обов’язки.

Спільно з відділом охорони праці, промислової безпеки та екології ми налагодили чіткій взаємозв’язок у діях ланки «майстер зміни цеху НіОПСВ – диспетчер головної диспетчерської служби – лаборант санітарної лабораторії» щодо виявлення та документування випадків порушень при скиданні промислових і господарсько-побутових стічних вод у системи централізованого водовідведення як підрозділами виробництв товариства, так і сторонніми організаціями. Як результат, за червень було складено акти та виставлено рахунки двом стороннім підприємствам на додаткову оплату за очищення стічних вод з понаднормованими забрудненнями. Збільшення оплати за очистку стічних вод на 40 тис. гривень для двох організацій-порушників дало свій ефект. Уже в липні ними були вжиті відповідні заходи і по деяких показниках усунені, а по інших набагато зменшені понаднормові значення забруднюючих речовин в стічних водах.

Крім того, з метою покращення водовідведення сьогодні в підрозділах товариства проводиться гідродинамічна очистка підземних каналізаційних мереж. Ці роботи виконує спеціалізована підрядна організація з використанням відповідного автомобіля.

– Що планується зробити для покращення надійності забезпечення виробництв енергоресурсами?

– Якщо говорити про недалеку перспективу, то планами на 2018 рік в інвестиційній програмі ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» передбачено реалізацію трьох важливих проектів. Всі вони стосуються цеху водопостачання та каналізації. Зокрема, для запобігання виникненню поривів у мережі питного водопостачання заплановано встановити запобіжно-скидний клапан на вихідному колекторі в насосній станції промвузла. Також передбачено заміну насосного обладнання та проведення реконструкції обв’язки системи дозування коагулянту для очищення промислової води і виконання аналогічних робіт на насосній станції перекачування органічних стічних вод площадки Хімзавод.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

17.08.2018

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Ярема Рудик: «Ми сьогодні робимо все можливе, аби зберегти кістяк колективу»

І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]