ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

«Водотеплосервіс» боргує… «Нафтогазу України», «КАРПАТНАФТОХІМу», Калуській ТЕЦ і Світовому банку

За що борги?

Останнім часом у місцевих ЗМІ знову з’явилися публікації, що стосуються діяльності найбільшого комунального підприємства міста, яким є «Водотеплосервіс».

Спочатку на сайті «Вікон» була оприлюднена інформація про те, що станом на 15 жовтня цього року заборгованість комунального підприємства перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ становить майже 8,2 млн гривень і в порівнянні з початком року вона зросла на 16 відсотків.

А ще за цей період майже на 20 відсотків зросла заборгованість КП «Водотеплосервіс» перед ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» за очищення побутових стоків. Як повідомив редакції «НК» начальник управління забезпечення виробництв цього промислового підприємства Василь Оленюк, станом на 1 листопада вона вже сягнула 25 млн гривень.

Але найбільше – 43,7 млн гривень, комунальне підприємство заборгувало за теплову енергію ДП «Калуська теплоцентраль-нова». З приводу цього можна лише дякувати всім тим, хто доклав зусиль для того, що теплоелектроцентраль залишилася державним підприємством. Що сьогодні було б із забезпеченням житлових будинків та об’єктів соціальної сфери Калуша теплом, якби це підприємство перебувало в приватній власності можемо лише  прогнозувати

Отож, підсумовуючи усі борги КП «Водотеплосервіс» перед своїми партнерами, назбирується сума, яка перевищує 75 млн. гривень. Кошти чималі. Особливо з огляду на те, що мова йде про роботу стратегічного для міста та його населення комунального підприємства.

З пояснень комунальників

Відповідаючи на численні запитання журналістів з приводу причин такої ситуації, представники «Водотеплосервісу» стверджують, що на результати фінансової діяльності підприємства вплинула невідповідність існуючих тарифів за комунальні послуги населенню реальній вартості цих послуг.

Згідно з оприлюдненою інформацією, починаючи з 1 січня 2011 року, згідно з рішенням виконавчого комітету тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення становили відповідно 5,20 грн/куб. метр з ПДВ та 3,10 грн/куб. метр з ПДВ. Згодом повноваження щодо встановлення тарифів для місцевих комунальних підприємств перейшли до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Тож 6 червня 2014 року вона встановила для мешканців Калуша такі тарифи: на послугу з водопостачання – 7,59 грн, водовідведення – 7,29 грн (обидва без ПДВ), тобто сумарно близько 18 грн з ПДВ. Такі тарифи мали бути запроваджені з 1 липня 2014 року, однак у відповідь на це рішення в Калуші відбулися акції протесту, а тому 24 липня цього ж року Калуська міська рада фактично встановила мораторій на застосування нових тарифів на водопостачання та водовідведення.

Тож сьогодні КП «Водотеплосервіс» застосовує тарифи на ці послуги нижчі від розміру економічно обґрунтованих витрат підприємства. Рівень відшкодування витрат чинними тарифами для населення на надання послуг станом на 15 жовтня 2017 року складає: з централізованого опалення – 91%, з централізованого водопостачання – 34% і з централізованого водовідведення – 26%.

– Попри те, що така невідповідність тарифів собівартості послуг робить комунальне підприємство безнадійно збитковим, у 2017 році не планується підвищення тарифів на централізоване опалення, водопостачання та водовідведення для населення – йдеться у повідомленні керівництва КП «Водотеплосервіс».

Який вихід?

Чи має така перспектива з оплати компослуг з водопостачання та водовідведення радувати калушан? З одного боку – так, а з іншого…

Справа в тому, що, по-перше, як громадські активісти, так і споживачі не можуть добитися від керівництва «Водотеплосервісу» схеми усіх затрат, згідно з якими підриємство нараховує вартість своїх послуг. Адже для більшості калушан не є новиною те, що комунальне підприємство не вміє ефективно працювати, а тому часто втрати тої ж води відбуваються не з вини споживачів. Бо ж хіба вони винні, що кілька годин (часто і добу) підряд вода б’є фонтаном із магістрального трубопроводу. Можна назвати й інші приклади того, коли втрати води можна було б якось передбачити або хоча б вчасно ліквідувати аварію.

А ще варто відверто сказати, що в місті є ще чимало непорядних господарів, які користуються водою, так би мовити, в обхід лічильника. Особливо це поширено серед власників приватних будинків у житлових мікрорайонах Підгірки, Хотінь, Височанка і Загір’я.

Що стосується калуських нафтохіміків, яким «Водотеплосервіс» впродовж багатьох років не лише не повертає заборговані кошти, а постійно збільшує цю суму, то, здається, вони вже випробували всі важелі впливу на його керівництво, але, як мовиться, а віз і нині там…

А ще є позика..

Не додає також, м’яко кажучи, авторитету керівництву цього комунального підприємства його інвестиційна політика. Адже буквально кілька днів тому в місцевих ЗМІ з’явилося інформаційне повідомлення про те, що КП «Водотеплосервіс» заборгувало більше одного мільйона доларів Світовому банку за наданий кредит.

У поясненні з цього приводу комунальники відзначають, що згідно згодою про позику між Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Україною від 26 травня 2008 року було укладено договір про субкредитування між Міністерством фінансів України, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та КП «Водотеплосервіс» від 16 жовтня 2009 року з метою фінансування проекту «Розвиток міської інфраструктури». Відповідно до цього документа підприємству було надано кредит у сумі 9,6 млн доларів. У результаті, було освоєно коштів на 8,6 млн доларів, а решту позики було повернуто на рахунок Світового банку.

Згідно з графіком погашення основної суми тіла кредиту, Міністерство фінансів України двічі на рік, а саме 15 квітня та 15 жовтня кожного року, виставляє рахунок для сплати відсотків банку, маржі та тіла кредиту. Станом на 1 листопада 2017 року КП «Водотеплосервіс» сплачено коштів позики у сумі понад 1,9 млн доларів. Залишок до сплати становить нині майже 6,6 млн доларів. У цю суму входить прострочена заборгованість за основною сумою кредиту у розмірі понад 1 млн доларів. Крім того, комунальне підприємство має також заборгованість (понад 140 тис. доларів) за відсотками користування кредитом.

Ось такою маловтішною є картина щодо фінансової спроможності КП «Водотеплосервіс», від діяльності якого в значній мірі залежить те, як ми житимемо в нашому Калуші. Я в жодному разі не маю наміру когось конкретно звинувачувати в тій ситуації, що склалася, але очевидним є те, що на порозі впровадження так званої комунальної реформи її якось доведеться виправляти. Хоча, можливо, хтось розраховує на те, що саме завдяки  реформі вдасться списати всі ці борги. Але в це щось не дуже віриться. Борги рано чи пізно підприємству або місту доведеться повертати.

Підготував Степан Василів.

27.11.2017

Калуш у воді… Проливні дощі, які буквально накрили Прикарпаття та Калущину 20 травня, завдали чималої біди людям.

Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]

Вибори на Калуському окрузі пройшли фактично без порушень

Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]