ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

У Лімниці виявили кишкову паличку

Чого тепер боятися калушанам?
На території Калуша офіційних пляжів не зареєстровано. Втім, це не стає на заваді любителям охолодитися жаркого літнього дня у холодній гірській ріці. На берегах Лімниці зараз яблуку ніде впасти. Проте днями калушан збентежила новина про перевищення за результатами мікробіологічних досліджень норми вмісту кишкових паличок у воді. Тож, спробуємо з’ясувати, чим це загрожує відпочивальникам?
Забір проб води з р. Лімниця біля сіл Вістова та Добровляни проводиться фахівцями Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» щомісячно.
У червні-липні цього року досліджено 18 взірців річкової води, в тому числі 9 за мікробіологічними та 9 за фізико-хімічними показниками. За результатами досліджень, вміст кишкових паличок в 1 дм³ води перевищує норму в 4,8 раза, що не відповідає гігієнічним вимогам додатку №11 ДСП «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», затверджених наказом МОЗ України.
Як пояснив у коментарі журналісту «НК» завідувач Калуського міськрайонного відділу Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Богдан Пеленичка, перевищення цих норм в Лімниці фіксують вже не вперше.
– У засушливий період така ситуація спостерігається фактично щороку, – зауважує Б. Пеленичка. – Ця паличка не несе прямої загрози для людини під час купання, якщо не допускати заковтування води. Проте паличка може спровокувати розвиток інших хвороботворних бактерій, тому в будь-якому разі калушанам потрібно зважати на це. Люди мають розуміти, що у зараженій воді категорично не можна мити харчові продукти, використовувати її для приготування їжі чи пиття, для поливу городини чи водопою тварин.
За словами Б. Пеленички, основною причиною збільшення вмісту цієї бактерії є висока температура, що сприяє її швидкому розмноженню у водоймах, а також мілководдя, через яке не розбавляються в достатній кількості стоки, що потрапляють в річку.
ДОВІДКА «НК».
Патогенні різновиди кишкової палички, потрапивши в людський організм, можуть спровокувати розвиток найрізноманітніших патологічних станів. Зокрема, викликати кишкову інфекцію, яка дає про себе знати гострою формою діареї. У цьому випадку в пацієнта може виникнути гемолітико-уремічний синдром, що стає причиною ураження нирок.
Також кишкова паличка може потрапити в сечостатеву систему і викликати розвиток гострого циститу, вульвовагініту або уретриту.
Всі вказані вище патологічні стани потребують правильної терапії під наглядом лікаря.
Уляна РЖЕВСЬКА.

03.08.2017

Калуш у воді… Проливні дощі, які буквально накрили Прикарпаття та Калущину 20 травня, завдали чималої біди людям.

Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]

Вибори на Калуському окрузі пройшли фактично без порушень

Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]