ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Цех КВПтаА – очі, вуха та стремена технологічного процесу

Сьогодні неможливо уявити товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» без цього потужного й технічно ємкого підрозділу, як неможливо уявити й будь-яке інше промислове підприємство без засобів автоматизації. І при виникненні складних виробничих ситуацій завжди кличуть на допомогу фахівців цеху контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. Та їх і кликати не потрібно. Вони завжди поруч. Вони – усюди.

– Робота працівників цеху КВПтаА, – говорить його начальник Ігор Дубовик, – можливо, і не дуже примітна й публічна. Вона не особливо впадає у вічі, не мелькотить перед керівництвом і не часто згадується у реляціях ЗМІ. Робота працівників цеху – тиха і ретельна, але вимагає від них широких та глибоких технічних знань і навиків.

Я не покривлю душею й ніскільки не перебільшу, коли скажу, що цех КВПтаА – це очі, вуха та стремена технологічного процесу. Він був створений одночасно зі створенням нашого підприємства, функціонував та розвивався разом із ним. І чим складнішими ставали виробничі процеси, тим точніших та надійніших вони потребували приладів і систем.

За словами Ігоря Володимировича, процес будь-якого виробництва нерозривно пов’язаний із вимірюваннями. Недарма ж у народі кажуть: «Сім раз відміряй, а один раз відріж». І згадав він це невипадково, щоб розвинути свою думку й окреслити нинішні завдання, які доводиться виконувати колективу підрозділу, який очолює.

– Ще з давніх-давен, як тільки людина почала щось виробляти, – пояснює Ігор Дубовик, вдаючись до історії, – вона постійно стикалася з питанням: скільки? Скільки потрібно матеріалу, для того, щоб зробити те чи інше? Скільки необхідно витратити на це сил та часу? Скільки взяти того чи іншого інгредієнту, щоб отримати бажаний продукт? Десятки, сотні та й тисячі отих «скільки?» супроводжували людину впродовж всього її життя.

Для того, щоб точніше виміряти та отримати надійніший реальний результат, людина почала створювати певні інструменти. Спочатку вони були прості, але з ростом вимог та виробничих потреб інструментарій для виміру кількості й якості ставав усе складнішим і досконалішим. Цей процес триває вже десятки, а може й сотні тисяч років і триватиме до тих пір, поки людина щось створює та продукує.

Основними завданнями фахівців нашого цеху є забезпечення безперервного, ефективного та безпечного перебігу технологічного процесу. Кількома тисячами приладів, які є у кожному цеху, вимірюються швидкоплинні процеси та їх параметри, сигнали про виміряні величини по сотнях тисяч кілометрів кабелів передаються на сучасні обчислювальні системи. Вся ця інформація обробляється, оцінюється в автоматичному режимі та передається в зворотному напрямку на виконавчі чи безпекові засоби – регулюючі клапани, відсікачі, засувки та ін. І за таким великим промисловим господарством слідкують, підтримують його в працездатному стані, а при необхідності ремонтують і відновлюють, фахові прибористи цеху контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. В змінах та в підрозділах їх неформально називають кіповцями.

– У ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», як випливає із вищесказаного вами, завдання фахівців підрозділу уже віддавна не обмежуються лише вимірювальними приладами.

Звісно. Вони працюють на сучасних системах автоматичного керування та захисту, що змонтовані та функціонують на наших виробництвах. Це системи управління та протиаварійного захисту виробництва провідних світових компаній Yokogawa (Японія), Siemens (Німеччина), Sneider Electric (Франція), інших іноземних, а також вітчизняних фірм.

Працівники цеху КВПтаА – це інженери з вищою фаховою освітою. Без них сьогодні не обійтися підприємству, адже сучасна техніка – це високошвидкісні автоматизовані системи та прилади, що побудовані на науковоємких технологіях і вимагають високої кваліфікації та потужних спеціальних знань і досвіду.

– Мабуть, зимова пора року завдає найбільше клопотів?

– Хоча на підприємстві обладнання та технічні засоби вибрані з урахуванням кліматичних умов, проблеми все ж таки трапляються. Як правило, основною з них у зимовий період є замерзання комунікацій. Ось тоді й перевіряється на міцність фаховість та технічна освіченість як технологічного персоналу, так і приладників. Цьогоріч, особливо в лютому, морози примусили добряче похвилюватись усіх працівників. Але жодного аварійного випадку, пов’язаного із замерзанням обладнання, трубопроводів, не було допущено. Виникаючі проблеми ліквідовувались швидко та фахово.

– А з кадровим забезпеченням вашого, Ігоре Володимировичу, підрозділу?

– На підприємстві загалом і в нашому цеху зокрема велика увага приділяється підготовці та професійному росту працівників. Що стосується молодих людей, то з ними, як правило, працюють досвідчені ветерани. І такий відповідальний підхід до підготовки й підвищення кваліфікаційного рівня молодих кадрів повинен бути, адже системи автоматизації та засоби вимірювання безперервно удосконалюються. Навіть те, що було сучасним п’ять років тому, вже сьогодні вважається застарілим. Прогрес рухається із шаленою швидкістю. І кому, як не молодим професіоналам, працювати над складними завданнями сучасності.

Процес оновлення ніколи не зупиниться й не завершиться. З розвитком технологій невпинно зростає й рівень систем автоматизованого керування та захисту. А це значить, що завдань у колективу цеху КВПтаА попереду ще багато. І вирішення їх – справа честі.

Василь ТКАЧУК.

24.03.2021

На установці етилену проведено заміну трубопроводів до однієї з печей піролізу

Всі інші продовжували працювати в звичному режимі Відповідно до затвердженого в товаристві «КАРПАТНАФТОХІМ» графіка ремонтних робіт на виробництві етилену і поліетилену, тут у цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу продовжується поетапна повна заміна трубопроводів, по яких подається сировина й пара в печі піролізу. Раніше механо-монтажні роботи із заміною трубопроводів були виконані на першій, сьомій та […]

Молоді спеціалісти-нафтохіміки висадили сакури і магнолії біля прохідної виробництва

2 квітня наприкінці робочого дня молоді спеціалісти ТОВ «КАРПАТНАТОХІМ» на чолі із головою та заступником Ради молодих спеціалістів підприємства Іваном Лазоришиним та Володимиром Вінтонівим провели акцію з висадження саджанців екзотичних для нашого краю дерев, як сакура та магнолія. Як повідомив Володимир Вінтонів, саджанці, зокрема три сакури і три магнолії, вирішили посадити на території між будівлями […]