ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Складові успіху: досвід, знання, належна дисципліна і взаєморозуміння

Проїжджаючи дорогою, що веде до прохідних виробництва етилену і поліетилену товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», помітив колону вантажних машин, на більшості яких були іноземні номери. Сумнівів у тому, що це за вантажівки і чого вони стоять на узбіччі дороги, не було жодної – усі вони мали намір завантажитися поліетиленом калуського виробництва.

І все-таки, чому стільки автомашин, невже сталася якась затримка із випуском цього, як було зрозуміло з їх кількості, продукту підвищеного попиту?

Всі мої побоювання з перших слів нашої розмови розвіяв заступник начальника виробництва етилену і поліетилену Ярослав Шепіда.

– Установка з випуску поліетилену працює стабільно і якихось зауважень до її роботи немає – розповідає Ярослав Федорович. – Що стосується існуючої нині черги при в’їзді на територію виробництва, то, здебільшого, так завжди трапляється у перші дні нового місяця (розмова велася 6 серпня. – Авт.), коли ведеться відповідна робота з підтвердження контрактів зі споживачами, узгоджуються деталі щодо ціни, кількості й інше. Думаю, що через два-три дні ці питання будуть остаточно вирішені й продукція відвантажуватиметься споживачам у звичному режимі.

Основними споживачами нашого поліетилену є українські підприємства, компанії ближнього зарубіжжя, а також Чехії, Польщі й інших держав Європейського Союзу, що  є підтвердженням високої якості продукції і кваліфікації персоналу, який її виробляє.

– Вже як на підприємстві, так і в місті люди навіть стали звикати до надійності роботи обладнання установки, її здатності працювати на високих навантаженнях. Ви поділяєте такі їх погляди?

– У повній мірі. Причин такого високого рейтингу установки з виробництва поліетилену є кілька. Визначальним серед них є дуже вдалий проект американської фірми «Юніон Карбайт», а також те, що генпідрядником будівництва була добре нам відома фірма «Лінде» з Німеччини, спеціалісти якої вели контроль за веденням усіх без винятку робіт.

Не менш важливе значення для успішної роботи всієї установки поліетилену має поєднання знань та навиків досвідчених працівників з енергією та бажанням навчатись технології виробництва поліетилену  в молодих спеціалістів. А ще я особисто успішну роботу установки пов’язую з підбором у колективі кваліфікованих і сумлінних працівників.

– А якою є нині ситуація з кадрами, чи не позначився довготривалий простій на їх плинності?

– Установка введена в дію в 1996 році і за цей період, зрозуміло, у колективі відбулися суттєві зміни у штаті, хоча ще є достатньо в нас і ветеранів.

Кваліфікація персоналу цеху з ВГЕїПіС дозволяє вчасно та якісно здійснювати складні технологічні операції, зокрема такі, як пуск установки поліетилену, вивід на режим та забезпечення безаварійної роботи, що позначається на високій якості виробленої продукції. У випадку виникнення форс-мажорних обставин колектив цеху чітко справлявся зі складними ситуаціями. І це не якесь диво, а професійна праця всього колективу.

Я прийняв “естафету” начальника цеху від Миколи Шпарія, (нині – заступник начальника виробничо-диспетчерського відділу підприємства). Зараз начальником цеху є Володимир Дейнека, який вже тут працює 17 років, і йому, думаю, теж є що сказати про персонал цеху.

– Почну з того, – розповідає Володимир Іванович, – що в 2002 році я був у числі тих калуських студентів ще тоді Львівського політехнічного інституту, хто прагнув працевлаштуватися саме на сучасному виробництві поліетилену. Розпочав свою трудову діяльність з апаратника п`ятого розряду. Через певний час був уже  майстром зміни, потім – заступником, а рік тому став і начальником цеху.

На продовження сказаного Ярославом Федоровичем відзначу, що в багатьох ситуаціях, пов’язаних з вирішенням проблемних питань, нам допомагало взаєморозуміння між працівниками, майстрами і керівництвом цеху.

Наведу такий приклад. Коли ми звернулися до тих наших працівників, яких в свій час запросили за кордон для роботи на аналогічній установці, щоб вони нам допомогли під час пуску установки в 2017 році, вони всі погодилися. Дехто може з цього приводу сказати, що це збіг обставин, що вони тоді просто перебували в Калуші. Але я вважаю, що визначальним для них було бажання допомогти своїм колишнім колегам, знову відчути атмосферу колективу.

– Як оцінюєте рівень підготовки тих, хто поповнює нині колектив цеху?

– Нині вибір молодих спеціалістів невеликий, тому розраховувати на те, що прийде на зміну ветерану уже майже готовий спеціаліст, не варто. Але в нас добре була налагоджена система передачі досвіду і знань. Досвідчені фахівці навчають азам професії молоде поповнення. І така практика стала вже навіть не традицією в нашому колективі, а закономірністю.

– Хотілось би ще, щоб ви розповіли про реалізацію проекту з впровадження в цеху нової фасувально-пакувальної лінії. Чи працює вже вона?

– Як уже повідомлялося раніше, нещодавно в нашому цеху були проведенні роботи з налаштування нової фасувально-пакувальної лінії італійського виробництва. Процес наладки, в якому взяли участь провідні фахівці виробництва і цеху, пройшов успішно і лінія вже працювала, але на окремих стадіях, зокрема під час формування палет, виникали певні труднощі. Ми звернулися за консультацією до виробника – італійської фірми «PREMIEA TECH CYRONOS SPL», яка надала відповідні рекомендації, зокрема з придбання так званих тефтонових пластин для палетоукладника. Думаю, що вже в скорім часі нова пакувально-фасувальна лінія повністю замінить нині діючу.

– Ми фактично працюємо на двох фасувально-пакувальних лініях, – додає до сказаного начальником цеху Ярослав Шепіда, – але коли нині резервною є нова лінія, а на стару припадає основне виробниче навантаження, то після придбання пластин та їх встановлення ситуація зміниться. А тим часом працівники цеху мають можливість досконало вивчити нову вже діючу лінію та набувати практичних навиків.

Хочу ще сказати, повертаючись до теми кадрів, що успіху досягає той колектив, де в його становлення вкладенні величезні людські ресурси у поєднанні із досвідом, знаннями, належна дисципліною і взаєморозумінням. Саме такий симбіоз у колективі, як на мене, дозволяє йому вирішувати найскладніші завдання.

Розмову записав Анатолій ГАЙОВИЙ.

16.08.2019

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Ярема Рудик: «Ми сьогодні робимо все можливе, аби зберегти кістяк колективу»

І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]