ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Олександр Болецький: «КАРПАТНАФТОХІМ» – велике підприємство, на якому всі ланки відіграють ключові ролі у виробництві продукції»

Економіка Івано-Франківської області зокрема й України загалом багато виграє від того, що в Калуші ефективно працює ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» – потужний та високорозвинений господарський комплекс з виробництва нафтохімічної та хімічної продукції.

Це промислове підприємство є єдиним в Україні виробником етилену, пропілену, бензолу, поліетилену, полівінілхлориду суспензійного та каустичної соди. І особливо в останні роки постійно зростає частка «КАРПАТНАФТОХІМу» як в загальнообласному, так і в загальнодержавному обсязі виробленої та реалізованої промислової продукції не лише на вітчизняному ринку, а й на ринках Європи і світу.

Звісно, щоб забезпечувати стабільну діяльність підприємства, нарощувати обсяги виробництва, необхідно повсякденно підтримувати в належному стані технологічне обладнання, вдосконалювати технології випуску продукції, дбати про її високу якість. Як це вдається колективу калуських нафтохіміків? Про це та інше – у розмові із заступником генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» з виробництва Олександром Болецьким.

– Олександре Ярославовичу, в травні на виробництвах було проведено чистку технологічного обладнання. Як це позначилося на діяльності установок?

– Так, в цьому місяці була заздалегідь передбачена планова зупинка наших основних виробництв для проведення чистки технологічного обладнання. І практично всього за п’ять днів нам вдалося досягти очікуваних результатів. За цей короткий період було виконано чималий обсяг робіт.

З основних хотілося б виокремити проведену чистку й ревізію теплообмінного обладнання в цехах виробництва етилену і поліетилену, що забезпечило надійність роботи етиленової установки та покращення процесів теплообміну. У цеху з виробництва хлорвінілу провели чистку конденсатора пропіленової холодильної станції, ремонт барботера й гравітаційних клапанів реактора оксихлорування. Це дозволило збільшити продуктивність його роботи.

Також було очищено технологічне обладнання цеху з виробництва ПХВСС та в ньому ж уведено в роботу нову лінію фасування полівінілхлориду суспензійного в біг-беги.

– Чи впливає на роботу технологічного обладнання спекотне літо?

– Звісно, температура навколишнього середовища відіграє не останню роль при веденні технологічного процесу. І спека, як і морози, ускладнює роботу з обладнанням. Це позначається на температурі холодоагентів, реакційного середовища, створює додаткові проблеми колективам виробничих підрозділів у забезпеченні належних умов для зберігання речовин на інші певні незручності. Однак працівники підприємства швидко й оперативно реагують на зміну кліматичних умов та забезпечують стабільну й продуктивну роботу установок.

Зважаючи на цьогорічне спекотливе літо, коли плюсова температура на вулиці перевищувала позначку 30 градусів, хочу щиро подякувати працівникам наших основних технологічних цехів, які в спецівках, а часто із застосуванням дихальних засобів захисту сумлінно і, головне, професійно правильно виконували свої обов’язки.

– На яких навантаженнях зараз працюють виробництва? Чи виконуються доведені їм плани з випуску продукції?

– Виробництва працюють на повних навантаженнях, забезпечуючи виконання планів з випуску продукції та переробки сировини. Виділити серед колективів цехів когось окремо дуже важко, адже ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» – це велике підприємство, що працює в єдиній технологічній схемі, де всі ланки відіграють ключові ролі у виробництві продукції. Зменшення продуктивності навіть одного цеху призведе до зниження навантажень на всьому підприємстві.

– Які, можливо, новації були впроваджені за останній час у виробничих підрозділах з метою вдосконалення технологічних процесів та поліпшення якості готової продукції?

– Інженерно-технічні працівники, головні спеціалісти, фахівці товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» постійно працюють над вдосконаленням існуючих технологій. Зокрема, недавно була змінена технологічна схема роботи вузла розділення фракцій С6-С8/С9. Це дозволило збільшити вихід фракції С6-С8 і відповідно таких готових продуктів, як бензол та смола піролізу.

Зараз в цеху з виробництва хлорвінілу випробовується схема подачі водню на пальники печей піролізу дихлоретану. Завдяки цій новації зможемо досягти більш ефективного використання енергоресурсів.

– Якою є нині ситуація з виробництвом продукції на новій пілотній установці з випуску оксиду пропілену?

– Минулої п’ятниці, 6 серпня, відвантажено першу партію товарного оксиду пропілену споживачам. Це найкращий доказ того, що проєкт реалізований успішно.

Всього за два роки на цій установці пройдено шлях від ідеї до випуску якісної товарної продукції.

– Наближається День Незалежності України. Як буде організована робота виробництв у дні відзначення цього свята?

– Ми завжди заздалегідь готуємось до святкових днів. І День Незалежності України не став винятком. Для забезпечення безперебійної роботи виробництв призначено відповідальних осіб та складено відповідні графіки чергування керівних працівників у святковий день – 24 серпня. Але весь технологічний персонал, що працює позмінно, буде в день свята виконувати свої обов’язки з випуску такої необхідної як для економіки України, так і підприємств-партнерів нафтохімічної продукції.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

13.08.2021

Підприємство допомагає Українській армії та бійцям територіальної оборони

Війна не залишила байдужим жодного українця. Вони долучаються до боротьби з ворогом як безпосередньо у зонах бойових дій, так і на окупованих та неокупованих територіях. Не стоять осторонь від агресивних дій російської армії й колективи промислових підприємств. Серед яких і товариство «КАРПАТНАФТОХІМ». Про те, що робить підприємство та його працівники задля перемоги над ворогом. нам […]

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану з 24 лютого технологічні цехи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» були планово зупинені

Все обладнання  та комунікації технологічних цехів звільнено від  продуктів, заповнено інертним газом (азотом) та виведено на режим консервації. Обладнання  знаходиться у належному технічному стані.  Системи протипожежного, протиаварійного захисту, раннього виявлення та оповіщення, енергозабезпечення перебувають у справному і робочому  стані.  В структурних підрозділах підприємства  розроблено регламенти,    які передбачають порядок обслуговування технологічних установок у режимі їх консервації. […]