ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Нафтохіміки освоїли випуск нової обгортуючої поліетиленової плівки

У цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» виробляють не тільки основний товарний продукт – поліетилен високої густини з різними властивостями й широким спектром використання. Тут виготовляють і три види плівок – обгортуючу, покривну та мішкову для фасування поліетилену в мішки по 25 кг та упакування в палети й доставки автомобільним чи залізничним транспортом до споживачів. Однак для випуску плівок доводиться використовувати специфічний лінійний поліетилен низької густини іноземного виробництва.

– Донедавна ми виробляли обгортуючу плівку з лінійного поліетилену американської компанії Dowlex, яка має свої заводи в Швейцарії. Іспанії, Німеччині та Голландії, – пояснює ситуацію начальник цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів Володимир Дейнека. – А для виготовлення покривної плівки та мішкового рукава використовували лінійний поліетилен виробництва компанії Аramco з Саудівської Аравії, яка теж має свої представництва в Європі. Але різниця в цінах на цю сировину для виробництва плівок була суттєвою. Придбання поліетилену торгової марки Dowlex обходилося значно дорожче ще й через невеликі обсяги, що замовлялись для поставок. Однак питання грошових витрат на цю сировину нам врешті-решт вдалося вирішити.

– На виготовлення плівки для обгортання палет з поліетиленом власного виробництва використовувалося приблизно 5 тонн на місяць або всього 60 тонн на рік лінійного поліетилену виробництва компанії Dowlex, – доповнює колегу заступник начальника виробництва етилену і поліетилену Ярослав Шепіда. – Але за якісними та іншими показниками він фактично не мав явних переваг над поліетиленом компанії Аramco. Тому наше завдання полягало в тому, щоб перейти на виробництво всіх видів плівок з лінійного поліетилену компанії Аramco й відповідно відмовитися від дорогого поліетилену американської компанії.

Задля цього довелося попрацювати з технічною документацією, пошукати необхідну інформацію на вебсайтах, підібрати технологічні параметри роботи екструдера для виробництва плівок тощо. Підключили до цієї роботи інженерно-технічних працівників цеху й спільно вирішили завдання щодо випуску обгортуючої плівки, використовуючи для цього лінійний поліетилен компанії Аramco та добавки. Потім визначили режим роботи екструдера, кількість, параметри й рецептуру поліетилену й добавок, описали весь процес виробництва й обговорили його з машиністами. Спочатку випустили пробну партію плівки – 400 кг. Зробили лабораторний аналіз механічних, клеючих та інших властивостей плівки. Результати виявилися очікуваними. За клеючими властивостями вона була навіть кращою, а за механічними – нічим не гіршою від обгорткової плівки, яку виробляли з лінійного поліетилену американської компанії Dowlex. Це дало підставу відмовитися від її поліетилену та перейти на випуск обгорткової плівки з поліетилену компанії Аramco.

– Ви вже налагодили її серійне виробництво?

– Починаючи з 4 січня, в цеху вже виготовляються з використанням тільки лінійного поліетилену компанії Аramco всі три марки плівок. У першій декаді січня обгортуючої плівки було вироблено більше 10 тис. тонн. Цієї кількості вистачить майже на два місяці. Але щоб повністю не вичерпався запас обгорткової плівки, виробництво другої її партії такого ж обсягу розпочнемо в другій декаді лютого.

– Скільки часу потрібно, щоб виготовити 10 тис. тонн обгортуючої плівки?

– Як правило, такий обсяг цієї плівки в цеху виготовляють за два дні. Виробляти більше немає потреби, бо якщо довше місяця її не використовувати, то клеючі властивості плівки змінюються.

– Якого економічного ефекту в грошовому еквіваленті слід очікувати від того, якщо упродовж поточного року для виробництва плівкової продукції використовуватиметься виключно лінійний поліетилен компанії Аramco?

– Якщо брати виробництво тільки обгортуючої плівки у вказаних обсягах, то економічний ефект становить більше 500 тис. грн на рік.

Василь ТКАЧУК.

На знімку: оператор складально-пакувальних ліній цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів Роман Малиняк перевіряє клейкість обгортуючої плівки.

12.02.2021

Троє спеціалістів «КАРПАТНАФТОХІМу» представляли підприємство на конференції «МЕХАНІТЕХ»

24 і 25 лютого у Фавор парк готелі в Києві відбулася п’ята щорічна конференція-практикум «МЕХАНІТЕХ». В її роботі взяли участь і троє провідних спеціалістів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ – головний механік Костянтин Гоман, головний метролог Андрій Мазур і начальник відділу технічного нагляду Тарас Федевич. Упродовж двох днів технічні директори, керівники департаментів з розвитку, головні інженери, механіки, енергетики […]

Виробничники освоїли та вдосконалюють новий метод завантаження продукції

Цех розливу вуглеводнів виробництва етилену та поліетилену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» за площею належить до найбільших підрозділів цього нафтохімічного підприємства. Його п‘ять відділеньзагалом займають територію понад  50 гектарів. Тож, як мовиться, клопотів як із забезпеченням виконання технологічних завдань, так і з догляду за територією цеху в його керівника Романа Слюзаря більш, ніж достатньо. А тут ще буквально […]