Марія Савка: «Осторонь подій, пов’язаних з війною, не залишився жоден працівник «КАРПАТНАФТОХІМу»
Марія Савка: «Осторонь подій, пов’язаних з війною, не залишився жоден працівник «КАРПАТНАФТОХІМу»
Як уже повідомлялося на офіційному сайті товариства «КАРПАТНАФТОХІМ», 24 лютого у зв’язку із запровадженням на всій території України воєнного стану були зупинені основні виробничі потужності підприємства.
У повідомленні йдеться, що це було зроблено (дослівно) «з метою уникнення можливих негативних наслідків, враховуючи той факт, що ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» є об’єктом критичної інфраструктури».
Більш детально про те, які виробництва було зупинено, які підрозділи підприємства нині працюють, а також про вжитті заходи з метою уникнення ймовірних небезпек, редакція «НК» попросила розповісти заступника генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Марію Савку.
– Цехи наших основних виробництв етилену і поліетилену та поліхлорвінілової смоли і каустичної соди були зупинені в день виходу указу Президента про введення в Україні воєнного стану, – розповідає Марія Володимирівна. – Але водночас, зважаючи на те, що в складі підприємства є підрозділи, які забезпечують не лише надійну консервацію та зберігання обладнання, а й є життєво необхідними для міста та їх робота не припинялася. Це, зокрема, цех нейтралізації і очистки промислових стічних вод, де очищаються не лише промислові стоки з наших виробництв, а з багатьох інших промислових підприємств міста, а також побутові, що надходять із його житлових масивів.
Також підприємство продовжуватиме виробляти медичний кисень, який безкоштовно надаватиме медичним закладам Калуша, Прикарпаття та сусідніх областей.
– Чи є на підприємстві укриття чи інші місця, де б працівники могли вберегтися у разі повітряної тривоги та інших небезпек воєнного часу?
– Такі укриття на підприємстві функціонують. Про їх місцезнаходження працюючим відомо. Укриття обладнанні необхідним для безпечного перебування працівників, зокрема налагоджена системи вентиляції, освітлення, є запас води і продуктів.
Хочу з цього приводу також повідомити, що 1 березня на оперативній нараді генеральний директор нашого товариства Іван Підсадюк звернув увагу керівників виробництв, управлінь та служб на дотримання всіх передбачених нормативними документами заходів зі збереження здоров’я і життя працівників та технологічного обладнання.
– Як колектив «КАРПАТНАФТОХІМу» долучається до захисту нашої держави та підтримки її армії?
– У перший день війни чимало наших працівників вже перебувала під військкоматом. Частина із них була відразу мобілізована, а ще одні, не очікуючи повісток, добровільно виявили бажання захищати Україну. Також наші нафтохіміки є нині в складі підрозділу Калуської територіальної оборони. Як кількість тих, що вже воюють з ворогом, так і бажаючих записатися в ряди територіальної оборони кожного дня зростає.
Зрештою, не залишаються осторонь подій, пов’язаних з війною, й інші працівники «КАРПАТНАФТОХІМу». Вони нині активно переказують кошти на Українську армію як індивідуально, так і через економічну службу підприємства. Беруть наші працівники участь у допомозі нашим Збройним силам продуктами харчування та іншими необхідними на війні речами. Заклики про потребу в тій чи іншій продукції постійно поширюються в колективі, і люди реагують.
Допомагає фінансово і матерілами нашій доблесній армії, нашим героям і адміністрація підприємства. І це стосується не лише підрозділу Калуської територіальної оборони.
На завершення нашої розмови хотілося б додати, що наша держава нині переживає одну із найтрагічніших сторінок у своїй історії. Але водночас цей віроломний напад Росії нас усіх об’єднав. І об’єднав настільки, що ми хочемо нині лише перемоги, щоб наші діти та внуки жили у вільній державі Європи під назвою Україна.
Записав Анатолій ГАЙОВИЙ.
Війна не залишила байдужим жодного українця. Вони долучаються до боротьби з ворогом як безпосередньо у зонах бойових дій, так і на окупованих та неокупованих територіях. Не стоять осторонь від агресивних дій російської армії й колективи промислових підприємств. Серед яких і товариство «КАРПАТНАФТОХІМ». Про те, що робить підприємство та його працівники задля перемоги над ворогом. нам […]
Все обладнання та комунікації технологічних цехів звільнено від продуктів, заповнено інертним газом (азотом) та виведено на режим консервації. Обладнання знаходиться у належному технічному стані. Системи протипожежного, протиаварійного захисту, раннього виявлення та оповіщення, енергозабезпечення перебувають у справному і робочому стані. В структурних підрозділах підприємства розроблено регламенти, які передбачають порядок обслуговування технологічних установок у режимі їх консервації. […]