«КАРПАТНАФТОХІМ» набирає обертів Ростуть в області показники з промислового виробництва
«КАРПАТНАФТОХІМ» набирає обертів Ростуть в області показники з промислового виробництва
Кілька днів тому головне управління статистики в Івано-Франківській області оприлюднило інформацію про обсяги реалізованої промислової продукції підприємствами міст та районів Івано-Франківської області у січні-липні 2018 року.
Згідно з цими даними, за вказаний період підприємствами області реалізовано товарної продукції та надано послуг на 39,8 млрд грн, що склало 2,8 відсотка її загального обсягу в Україні. Що стосується підприємств міста Калуша, то вони забезпечили 28.5 відсотка загальнообласного показника. Досягнуто це було в першу чергу за рахунок збільшення виробництва хімічної (в т. ч. нафтохімічної. – Авт.) продукції.
Вагомими також є здобутки щодо обсягів реалізованої промислової продукції підприємствами міста Бурштин (22,9%), Івано-Франківська (18,8%), Тисменицького (8,6%), Долинського (6,7%) та Рожнятівського (4,6%) районів. Найнижчими є ці показници в Городенківському і Калуському районах (в обидвох – 0,2%) та Верховинському – менше 0,1 відсотка.
Цифри не можуть не радувати калушан та колектив його найбільшого підприємства міста товариства «КАРПАТНАФТОХІМ». Адже саме завдяки відновленню діяльності виробництв цього підприємства суттєво зросли показники з виробництва промислової продукції, її реалізації, а також економічні.
Пригадується, що ще два роки тому, ми з ностальгією згадували ті часи, коли частка промислового виробництва тоді ще концерну «Оріана» у місті Калуші становила близько 90 відсотків, в області – до 50, а в Україні – більше одного відсотка. Якщо ж вдатися до більш детального аналізу того, якого є нині частка «КАРПАТНАФТОХІМу» в обсягах виробництва та реалізації продукції, то цифри поступово наближаються до цих історичних показників середини 90-х років.
Бо хоча виробництв у складі «КАРПАТНАФТОХІМу» залишилося значно менше, але робота на повних навантаженнях тих, що є нині, забезпечують високі показники на рівні міста та області. Зрештою, не слід забувати, що і в структурі промислового виробництва як Івано-Франківщини, так і в цілому України за минулі 20 років теж відбулися суттєві зміни. Частина підприємств припинила свою виробничу діяльність, а ще одні працюють нині періодично. Щодо появи нових промислових комплексів, спільних підприємств, то в цілому їх частка в загальних показниках промвиробництва є ще незначною.
Варто також відзначити, що високого валового промислового показника тодішні калуські підприємства «Хлорвініл», «Оріана» досягали за рахунок роботи ряду екологічно небезпечних установок, як, приміром, з виробництва хлору діафрагмовим методом, отрутохімікатів (цинебу і полікарбацину), чотирихлористого вуглецю й перхлоретилену (ЧХВ і ПХЕ) й інших. Тоді як «КАРПАТНАФТОХІМ» – це сучасний промисловий комплекс із закритим технологічним циклом, де питання охорони праці, здоров’я людей та екології є пріоритетними.
Тому хочеться, аби і в майбутньому наше підприємство працювало стабільно і щоб впроваджувалися тут нові сучасні технології.
Степан Василів.
Війна не залишила байдужим жодного українця. Вони долучаються до боротьби з ворогом як безпосередньо у зонах бойових дій, так і на окупованих та неокупованих територіях. Не стоять осторонь від агресивних дій російської армії й колективи промислових підприємств. Серед яких і товариство «КАРПАТНАФТОХІМ». Про те, що робить підприємство та його працівники задля перемоги над ворогом. нам […]
Все обладнання та комунікації технологічних цехів звільнено від продуктів, заповнено інертним газом (азотом) та виведено на режим консервації. Обладнання знаходиться у належному технічному стані. Системи протипожежного, протиаварійного захисту, раннього виявлення та оповіщення, енергозабезпечення перебувають у справному і робочому стані. В структурних підрозділах підприємства розроблено регламенти, які передбачають порядок обслуговування технологічних установок у режимі їх консервації. […]