ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

«КАРПАТНАФТОХІМ» готовий поставляти медичний кисень у лікарні області, хоча питання доставки медпрепарату ще потребує вирішення

Однією з важливих передумов боротьби з вірусною інфекцією COVID-19, що нині охопила всю планету і нашу Україну зокрема, є наявність у лікарнях медичного кисню.

Як уже неодноразово йшлося на шпальтах газети «Нафтохімік-Калуш» та її сайті, товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» є виробником рідкого кисню, який останнім часом використовувався лише для виробничих потреб підприємства. Хоча ще в радянські часи і в перші роки незалежної України він успішно застосовувався в медичних установах, зокрема і в лікарні Калуша, що в житловому масиві Підгірки. Але коли з’явилися нові виробники цього медичного препарату, потреба в кисню калуського підприємства ставала все меншою. З часом змінилися й умови ринку, а тому калуські хіміки припинили його реалізацію як медичного препарату.

Але ситуація різко змінилася із поширенням коронавірусу, коли наявні в Україні виробники медичного кисню не могли забезпечити ним лікарні  в повному обсязі та в окремих областях став відчуватися дефіцит цього життєво необхідного для хворих медпрепарату. І тоді в Міністерстві охорони здоров’я та інших держустановах згадали про установку з його виробництва в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Але при всьому бажанні калуських нафтохіміків відразу відновити поставку цього продукту медичним установам, зробити це  вони не могли.

– Справа в тому, – розповідає заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ярема Рудик, що хоча наш кисень за всіма своїми показниками відповідає необхідним нормам, але для його використання як медичного препарату ми мали виконати певні організаційно-правові вимоги.

Найперше слід було отримати ліцензію на виробництво рідкого кисню, як медичного препарату. Згідно з існуючими нормами, його слід було зареєструвати як лікарський засіб.  А цей процес, як з’ясувалося, досить тривалий і копіткий. Бо не все так просто. З метою виконання всіх цих вимог ми прийняли на роботу фармацевта, надали аналізи нашої продукції, необхідну інформацію про обладнання, де вона виробляється, й виконали ряд інших заходів.

Загалом згідно з методичними рекомендаціями процес реєстрації тривав десь 120 календарних днів. Але вже сьогодні хочу повідомити, що він завершився і підприємство може забезпечувати лікарні нашого краю цим справді нині дефіцитним медичним препаратом.

– Чи всі питання з цього приводу вже вирішені?

– Що стосується нашого підприємства, то всі. Але для повного завершення цього процесу ще необхідно вирішити питання логістики, тобто доставки рідкого кисню з «КАРПАТНАФТОХІМу» в медичні заклади. Для цього необхідний спеціальний автотранспорт, якого ми не маємо. Це питання має вирішувати керівництво лікарень разом з адміністраціями, де вони знаходяться.

Хочу повідомити, що 16 листопада під головуванням заступника голови Івано-Франківської ОДА Євгена Фербея і за участю керівництва департаменту охорони здоров’я, нашого підприємства та представників інших структур обласної держадміністрації відбулася нарада, на якій  ми повідомили про свою готовність відпускати рідкий кисень медзакладам області та про необхідність вирішення усіх питань, пов’язаних з його доставкою.

– І як була сприйнята ця заява?

– Для керівництва області це була добра новина, а ось від департаменту охорони здоров’я вона потребує зусиль з вирішення всіх питань, пов’язаних з доставкою кисню та його передачею медичним закладам. А тут є, так би мовити, свої нюанси.

Справа в тому, що на медичний кисень, як і на будь-яку іншу продукцію, існує ринок, який в основному вже зайнятий. Медичні заклади Західної України киснем забезпечували такі підприємства, як Львівський хімічний завод, «Кріоген-Сервіс» і «Сектор газу». Є такі підприємства й в інших регіонах України. За минулий період, коли ці фірми стали спеціалізуватися на виробництві медичного кисню, вони ж створили і свою мережу, за якою кисень поставлявся в ту чи іншу лікарню. Також вони мали в цих закладах своє обладнання, в яке кисень зливався і певний час зберігався. Тому сьогодні нам слід разом із медзакладами думати, як бути, адже наяву конфлікт інтересів між нами і тими виробниками та постачальниками, які працювали раніше і мають у лікарнях своє обладнання, зливати в яке свій кисень ми, зрозуміло, не можемо.

– Який вихід із ситуації, адже, незважаючи на все, кисню в лікарнях не вистачає?

– Це питання зовсім недавно було вирішене для нашої Калуської ЦРЛ. Буквально місяць тому «КАРПАТНАФТОХІМ» придбав для цієї лікарні кріогенну кисневу станцію місткістю більше трьох тисяч літрів, що дозволить безперебійно забезпечувати киснем відділення лікарні протягом 4-5 днів.

Як йшлося на згаданій нараді в ОДА, аналогічні власні кисневі установки є в лікарнях Рожнятова та Городенки, що дозволяє поставляти туди наш кисень, коли, звичайно, буде вирішене питання його доставки.

– Скільки кисню для медичних потреб може виробляти установка «КАРПАТНАФТОХІМу»?

– На сьогодні в ємностях цеху розділення повітря маємо запас рідкого кисню в обсязі 92 тонн. Ми збільшили його виробництво з того часу, як розпочався процес отримання ліцензії та всіх необхідних дозволів. Щодо кількості виробництва рідкого хлору, то це в середньому чотири тонни в добу. Але ця цифра може мінятися в залежності від необхідності випуску азоту – ще одного продукту установки, який використовується для підтримання в належному технічному стані обладнання виробництв. Ці продукти виробляються одночасно, але технологія установки дозволяє зменшувати або збільшувати випуск того чи іншого їх виду.

За словами начальника цеху розділення повітря Михайла Кизимишина, який разом зі спеціалістами технічного відділу підприємства брав безпосередню участь у вирішенні всіх питань, пов’язаних з відновленням виробництва медичного кисню, в середньому без впливу на виробничі процеси установка може виробляти 160-180 тонн кисню в місяць.

– Кому планується поставляти медичний кисень калуського виробництва і на яких умовах він їм відпускатиметься?

– Першочергово, зрозуміло, в лікарню в Підгірках, яка нині потребує до двох тисяч тонн кисню в добу. А загалом потреба області в медичному кисні складає понад 400 тонн у місяць. Тому, зрозуміло, всіх ми киснем забезпечити не зможемо. Але попередньо будемо його поставляти в ті лікарні Івано-Франківщини, де вирішать питання зливу та зберігання цього продукту.

Що стосується питання відпуску рідкого кисню, який, хочу сказати, за ціною більш ніж у два рази нижчий від того, який нині реалізовується на ринку, то в даний час керівництвом підприємства та засновниками вирішується питання його благодійної поставки медичним закладам Прикарпаття. У разі позитивного результату ми це будемо робити через один із благодійних фондів, з яким укладемо відповідну угоду.

Записав

Анатолій Гетьманчук.

На знімку: працівники цеху розділення повітря готові до відвантаження рідкого кисню в медзаклади Прикарпаття.

23.11.2020

Підприємство допомагає Українській армії та бійцям територіальної оборони

Війна не залишила байдужим жодного українця. Вони долучаються до боротьби з ворогом як безпосередньо у зонах бойових дій, так і на окупованих та неокупованих територіях. Не стоять осторонь від агресивних дій російської армії й колективи промислових підприємств. Серед яких і товариство «КАРПАТНАФТОХІМ». Про те, що робить підприємство та його працівники задля перемоги над ворогом. нам […]

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану з 24 лютого технологічні цехи ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» були планово зупинені

Все обладнання  та комунікації технологічних цехів звільнено від  продуктів, заповнено інертним газом (азотом) та виведено на режим консервації. Обладнання  знаходиться у належному технічному стані.  Системи протипожежного, протиаварійного захисту, раннього виявлення та оповіщення, енергозабезпечення перебувають у справному і робочому  стані.  В структурних підрозділах підприємства  розроблено регламенти,    які передбачають порядок обслуговування технологічних установок у режимі їх консервації. […]