ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Іван Підсадюк: «Хочу, щоб місто гордилося тим, що має таке підприємство…»

У грудні 2017 року, згідно з рішенням Загальних зборів учасників ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», новим генеральним директором підприємства призначено Івана Михайловича  Підсадюка, який до цього працював його першим заступником – головним інженером.

На перший погляд, здавалось би, що все закономірно –  підприємство очолив перший заступник генерального директора   підприємства. Але, якщо вдатися до історії спорудження в 60-их роках минулого століття та розвитку  промислового велетня Прикарпаття, який у різні періоди мав назви Калуський хіміко-металургійний комбінат (КХМК), ВО «Хлорвініл», ВАТ «Оріана», ЗАТ «ЛУКОР», ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», то його вперше очолив корінний калушанин, який народився і виріс у житловому масиві Височанка в  сім’ї шахтаря.

… Життя пов’язало Івана Підсадюка з Калуським хімічним комплексом у 1980 році після служби в армії. Розпочав він трудову діяльність на підприємстві із посади машиніста компресорних установок цеху з виробництва рідкого хлору. Через деякий час молодого спеціаліста було призначено майстром цеху двоокису кремнію аеросилу. В цілому в цьому підрозділу він пропрацював 10 років, з яких п’ять останніх – начальником цеху.

А далі  його професійна кар’єра керівника лише зростала. Спочатку призначили головним інженером заводу каустичної соди і хлору, який мав назву «Діанат», а зі створенням на базі нафтохімічних виробництв ВАТ «Оріана» товариства «ЛУКОР», пізніше «КАРПАТНАФТОХІМ», І. Підсадюк став працювати заступником начальника виробництва, через деякий час уже відповідав за будівництво нової сучасної установки хлору і каустичної соди. Працював потім начальником цього виробництва, заступником генерального директора «КАРПАТНАФТОХІМу», а в останні три роки – першим заступником ген директора – головним інженером підприємства.

Тож із запитання, який період зі свого трудового шляху йому був найбільш пам’ятним і розпочалася наша розмова з Іваном Михайловичем.

– Чи був хтось із моїх попередників за  майже 60-літню історію нашого підприємства родом з Калуша я, чесно кажучи, не знаю, але це й не настільки важливо. Що стосується найбільш пам’ятного періоду в житті, то мені теж важко якийсь один відзначити й назвати найважливішим. Всі ці етапи мали на мене вплив і велике значення. Бо хіба можна, скажімо,  посаду начальника цеху двоокису кремнію аеросилу – одного з перших цехів КХМК вважати менш значимою, ніж ведення будівництва установки з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом. Робота на обидвох посадах була надзвичайно відповідальною.

Непомітним, а тому, здавалось би, не настільки важким був недавній період простою виробництв. І лише працівники цехів знають, які відповідальні завдання слід було виконати, яких технологічних параметрів дотриматися, аби потім, після пуску, обладнання знову запрацювало і установки оживилися. Тож з думкою про майбутній пуск ми  і працювали в ці майже п’ять років простою.

– Аналогів якому, як стверджують спеціалісти, ще не було в історії нафтохімічної галузі. Як оцінюєте пуск виробництв тепер, коли вже позаду пускові клопоти та успішна робота установок упродовж року?

– Я особисто не можу стверджувати, що аналогів пуску подібних виробництв після такого довготривалого простою не було в Україні, країнах СНД чи Європи. Може й були… Ми ж можемо повноцінно оцінювати зроблене в нас. Бо результатом усіх цих зусиль, важкої праці з січня по червень 2017 року став поетапний пуск наших цехів. І цього було досягнуто завдяки всьому колективу, починаючи від керівників і спеціалістів технічної служби, відділів і закінчуючи працівниками виробничих підрозділів. І сьогодні мені надзвичайно приємно констатувати, що нам вдалося успішно  виконати всі роботи, Завод нині працює, виробничі потужності установок завантажені на 90-100 відсотків, а продукція має попит як на внутрішньому, так і зовнішньому ринку.

– Більшість калушан стан справ у місті пов’язують з роботою «КАРПАТНАФТОХІМу». Пуск виробництв після тривалого простою додав оптимізму з цього приводу. Що можете сказати про перспективи підприємства?

Дуже добре, що ми своєю повноцінною роботою підняли людям настрій і вони відчули, що кращим стало життя в місті. Та я дуже хотів би, щоб якомога більше калушан працювало на нашому  підприємстві, щоб у його цехи та служби приходили молоді спеціалісти, які мають інженерну освіту. Хочу, щоб ці молоді калушани знали, що в «КАРПАТНАФТОХІМі» на них чекають і наші спеціалісти та керівники готові допомогти їм адаптуватися до виробничих буднів.

Настрій також мав би піднятися від того, що повноцінно запрацювало найбільше підприємство нашого Калуша, області й усього західного регіону України. Ми сьогодні виробляємо більше 20 відсотків промислової продукції Івано-Франківщини.

Що стосується перспектив розвитку, то все-таки головним у нашій роботі впродовж року з часу пуску виробництв було забезпечення стабільної діяльності підприємства. А ще слід відзначити, що нові власники підприємства, його Спостережна рада надають нам нині велику підтримку для забезпечення як надійної роботи діючих установок підприємства, так і його розвитку.

Так, зокрема, в найближчій перспективі планується будівництво установок з переробки фракції С4 і отримання таких нових продуктів, як 1,3 бутадієн і метилтретбутиловий ефір (МТБЕ), та з виробництва пероксиду водню та окису пропілену. Перспективними й економічно обґрунтованими є для нас ці проекти тому, що для виробництва вищезгаданих продуктів будуть використовуватися фракції піролізу олефінової установки, а обслуговуватимуть їх наші спеціалісти. А ще реалізація нових технологічних проектів, спрямованих на поглиблення переробки продуктів етиленової установки, дозволить поліпшити економіку підприємства та підвищити ефективність його роботи. Саме з впровадженням цих проектів керівництво підприємства та його власники пов’язують його майбутнє.

Наскільки актуальним є нині питання кадрів. Чи забезпечені ними підрозділи підприємства?

Це питання є для нас надзвичайно важливим, бо в перші місяці після пуску відчували певні труднощі. Адже в роки простою виробництв нових працівників ми не приймали, а лише намагалися втримати на робочих місцях тих, хто нам у першу чергу був потрібен під час їх пуску. Частина людей у цей період з різних причин звільнилася. Тому сьогодні ведеться наполеглива робота із залучення на підприємство молодих спеціалістів з технічною освітою для того, щоб сформувати необхідний для успішної роботи кадровий потенціал, резерв керівного складу, що є однією зі складових успішності підприємства в майбутньому. З цього приводу сформована й уже діє спеціальна програма «Час ставати професіоналом з «КАРПАТНАФТОХІМом», основна мета якої полягає у залученні на підприємство молодих кваліфікованих кадрів, які могли б у нас професійно розвиватися і отримати можливість для кар’єрного росту. З метою приходу до нас молодих кваліфікованих кадрів нині співпрацюємо з вищими навчальними закладами всієї України.

– Пуск підприємства після простою був успішним, але були скептики, які не вірили в це…

– Справді, перед пуском виробництв скептиків було дуже багато. Це, як на мене, звичне явище, адже тривога справді була, особливо щодо введення в дію нашої найстарішої установки з виробництва хлорвінілу. І справа тут не лише в давності цього виробництва, а ще в тому, що сама технологія, апаратурне оформлення цеху вимагали дуже ретельних і зважених рішень щодо консервації обладнання на період простою. З цього приводу є дуже мало досвіду (в тому числі в Європі) із забезпечення простою таких виробництв.

Але вжиті нами заходи як в період підготовки обладнання цеху до простою, так і в період його консервації були технічно правильними, що й дало можливість відновити роботу установки. Сприяли її пуску та випуску якісної продукції виконані в період простою ремонтні роботи, в ході яких було замінено теплообмінне устаткування, частину трубопроводів, відремонтовано колонне обладнання, частково замінено металеві конструкції.

Роботи з оновлення обладнання цеху ВХ ведуться й нині. Особливо багато їх передбачено виконати в період капітального ремонту установок, який плануємо провести в листопаді.

– І все-таки, Іване Михайловичу, попри існуючі труднощі, що Вас особисто найбільше радує в роботі підприємства?

– Мене, як виробничника, радує те, що підприємство працює, що вироблена продукція не накопичуються на складах, а продається споживачам. А ще я дуже і дуже надіюся, що й наші працівники отримують задоволення від своєї  праці, від її результатів.

– Наскільки мені відомо, то ринки на продукцію вдалося не лише відвоювати, а й розширити географію торгових зв’язків?

– Це справді так. І вдалося цього досягти завдяки новим підходам до роботи комерційної служби підприємства. Надзвичайно велика робота була з цього приводу проведена після пуску виробництв. І вона продовжується. Зрештою, ця робота ніколи й не може призупинитися, бо цього вимагають умови ринку.

Ефективну працю комерсантів я теж вважаю нашим успіхом, який радує як результатом, так і новизною. В той же час успішний продаж продукції дозволяє нам нині працювати на повних навантаженнях.

– Важливим моментом щодо привабливості підприємства є те, якою є зарплата працюючих. Що можете сказати з цього приводу?

Заробітну плату з часу введення установок у роботу ми підняли в 2,4 раза і вона сьогодні в середньому  становить 13,5 тисячі гривень. Це – суттєве підвищення, яке всі працюючі відчули. Дальший її ріст повністю залежатиме від того, наскільки успішно «КАРПАТНАФТОХІМ» працюватиме. Перспективи з цього приводу в нас хороші. Як і стосовно забезпечення існуючих нині соціальних гарантій, що передбачені діючим  Колективним договором.

– Що змінилося у вашому житті після того, як стали генеральним директором «КАРПАТНАФТОХІМу», чи знаходите час на відпочинок і що полюбляєте робити в цей період?

– На превеликий жаль, можливостей для відпочинку є нині дуже мало. А коли все-таки випадає така нагода, то люблю цей час провести на природі, в наших Карпатах. У зимовий період маю бажання покататися на лижах. І не обов’язково в Буковелі. Повірте, що в нашім краї є чимало інших місць, де можна дуже гарно і змістовно відпочити. Цього року я двічі все-таки віднайшов можливість покататися на лижах.

А ще інколи з друзями граю в настільний теніс. Займаюся цим видом спорту на любительському рівні, але ця гра теж приносить мені задоволення. На якісь інші захоплення не вистачає часу.

– У цілому в нашій розмові ми охопили найбільш знакові питання, що хвилюють нині колектив підприємства та в значній мірі всіх калушан. Що б хотіли їм, Іване Михайловичу, сказати на завершення цього інтерв’ю?

– Спочатку хотів би звернутися до всіх мешканців Калуша зі словами, що в Україні  нині є не так багато міст, які мають потужні, обладнані на високому технологічному рівні промислові комплекси. Для кожного із цих міст, де вони є, це велика допомога і підтримка. Адже за підсумками поточного 2018 року підприємство сплатить у виді податків у бюджет міста більше 150 млн грн.

Можливо, що хтось із людей цього не бачить, але в цілому громада міста не може цього не відчувати. У зв’язку із цим мені дуже хотілося б, щоб місто гордилося тим, що воно має таке підприємство, щоб калушани довіряли йому, а їхні сини та дочки працювали в його цехах, а не шукали кращої долі в інших державах.

Працівникам «КАРПАТНАФТОХІМу» бажаю успішної праці й гордості за своє підприємство, за місто, де воно знаходиться.

Розмову вів Анатолій ГЕТЬМАНЧУК.

15.06.2018

До уваги споживачів!

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» повідомляє про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Ярема Рудик: «Ми сьогодні робимо все можливе, аби зберегти кістяк колективу»

І хоча нині товариство КАРПАТНАФТОХІМ через запровадження в державі воєнного стану припинило свою виробничу діяльність і його основні установки знаходиться в стані вимушеного простою, воно й надалі залишається визначальним як для міста Калуша, так і економіки Прикарпаття та України загалом. Про те, в чому полягає така значимість підприємства ми ведемо розмову із заступником генерального директора […]