ВІДЗНАКИ ТОВАРИСТВА
2023р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало подяку від Головнокомандувача Збройних Сил України за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України
2018р. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" – переможець конкурсу серед підприємств хімічної і нафтохімічної галузей промисловості України
2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".
2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення.
2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".
Травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.
Жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.
Червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”
Квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

Хто врятує річки Млинівка та Сівка?

Багато калушан сьогодні згадують, як раніше вони купалися у річках, які протікають територією міста. Мова, зокрема, йде про річки Сівка та Млинівка. Але зараз вони, на жаль, все більше міліють, забруднюються і перетворюються на стічні канави.

Та калушани не згодні миритися із таким станом справ й активно звертаються до міської влади з пропозиціями щодо вирішення проблеми. Приміром, днями відомий у Калуші скульптор Ігор Семак зареєстрував петицію з пропозицією відновити поступлення води із річки Чечва у Млинівку. Чоловік зазначає, що приблизно 10 років тому працівники комунального підприємства «Водотеплосервіс» перекрили виток води з Чечви у Млинівку, пояснюючи це нестачею води на водозаборі для Калуша. На думку І. Семака, для водозабору не потрібно стільки води, а потрапляння частини води з Черви у Млинівку могло б прочищати русло останньої і наповнювати водою міське озеро.
– Місце витоку води з Чечви у Млинівку було перекрито працівниками КП «Водотеплосервіс» ще декілька років тому для того, щоб забезпечити водозабір водою, але внаслідок цього тепер пропадає Млинівка, – зазначив у коментарі «НК» Ігор Семак. – Проте, прямуючи в напрямку Добровлян, за будівлею автошколи можна помітити потічок, який утворився з води, яка пройшла через водозабір. А це означає, що на водозаборі не використовується вся та вода, яку туди спрямували, перекривши «поповнення» Млинівки. Виходить, що потрібно всього два рази копнути екскаватором на місці, де було перекрито потік води, і Млинівка знову забурлить… Наразі ж вона поповнюється лише завдяки двом маленьким потічкам. Тому в дощову погоду у Млинівці вода хоч трішки рухається, а в спекотну – просто «стоїть».
До слова, свого часу я розмовляв на цю тему з міським головою Калуша Ігорем Матвійчуком, але почув пояснення, що у міському бюджеті немає грошей на проведення необхідних робіт і це загрожує нестачею питної води для Калуша. До того ж влада боїться, що коли Млинівка буде повноводна, то під час повеней може затопити Калуш. Але ж для цього є шлюзи?..
Не менше турбує калушан і стан річки Сівка. Петиція калушанина Івана Іваничука з проханням провести її очищення і не допустити подальшого забруднення уже зібрала необхідну підтримку калушан і наразі перебуває на розгляді виконавчих органів міської влади.
«Річка Сівка завжди була проблемною у місті, проте зараз рівень її забрудненості зріс просто невимовно. На поверхні стоїть товстезна плівка чи то нечистот і каналізаційних стоків, чи то хімікатів.
У 2012 році на річці водились дикі качки, а зараз через забруднення не залишилося жодної. Від річки просто смердить! Прошу провести очищення водойми і нарешті знайти та покарати всіх тих, хто десятками років зливає у Сівку все, що захоче», – йдеться у петиції.
До слова, це вже друга петиція, яка стосується стану річки Сівки. Перша була подана ще в жовтні минулого року. Тоді влада відповіла, що минулого року з міського бюджету було виділено 115 тис. гривень на проведення робіт з очистки русла Сівки в межах Калуша. Аналогічна сума передбачена і в бюджеті на 2017 рік. Однак, судячи зі змісту другої петиції, калушан такі відповіді не задовільняють. Люди хочуть бачити реальні дії та результати…
Зокрема, на переконання громадських активістів Калуша, для того, щоб Сівка мала належний вигляд, потрібно відремонтувати шибер, аби регулювати потік води, очистити річку від намулу і заборонити скидати у неї нечистоти.
Щодо повернення річки Сівки у попереднє русло, то це питання складне і потребує виваженого підходу та обдуманих інженерних рішень. Адже, на думку заступника директора ДП «Науково-дослідний інститут галургії» Юрія Садового, такий крок може пришвидшити затоплення кар’єру та засолонення території Калуша.
Є в калушан і пропозиції стосовно того, як наповнити Сівку водою.
– Зараз міліють фактично всі річки і Сівка, на жаль, не виняток, – розповідає Ігор Семак. – Теоретично наповнити Сівку водою можна було б за рахунок води, яка надходить з Чечвинського водосховища до промислових підприємств Калуша. Але це, відверто кажучи, складний проект, який втілити на практиці нереально…
Тетяна КУРТАШ.

27.07.2017

Калуш у воді… Проливні дощі, які буквально накрили Прикарпаття та Калущину 20 травня, завдали чималої біди людям.

Такої повені наше місто не бачило з липня 2008 року. Тоді від стихії, яка вирувала три дні здебільшого в західних областях України, теж найбільше постраждала Івано-Франківщина. В 488 населених пунктах області стихія тоді призвела до підтоплень майже 23 тисяч житлових будинків. У річках Дністер та Прут, які протікають поблизу деяких населених пунктів, рівень води піднявся […]

Вибори на Калуському окрузі пройшли фактично без порушень

Голова Калуської окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №85, до якого входять місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони та частина Галицького району, Ігор Очкур у розмові з журналістом «НК» повідомив, що вибори на нашому окрузі пройшли без скарг, скандалів та грубих порушень. – Ці вибори були особливі тим, що людям довелося обирати Президента серед рекордної кількості […]