Чому на Івано-Франківщині найвищий ріст промислового виробництва?
Чому на Івано-Франківщині найвищий ріст промислового виробництва?
Нещодавно прес-служба Івано-Франківської ОДА на основі даних Державної служби статистики України оприлюднила інформацію про те, що Івано-Франківщина за підсумками 2017 року є лідером серед усіх областей щодо рейтингу виробництва промислової продукції, досягнувши позначки у 112 відсотків.
За рахунок чого вдалося досягнути таких показників? Коли для більшості жителів області це є певною загадкою, то калушани знають достеменно, що цього високого загальнообласного показника вдалося досягти першочергово за рахунок відновлення у червні 2017 року виробничих потужностей товариства «КАРПАТНАФТОХІМ».
Це наше припущення підтвердили і в економічній службі Івано-Франківської ОДА. І хоча за підсумками минулого року наше місто ще не досягло тих показників, які мало в період успішної діяльності «Хлорвінілу» та «Оріани», але за попередніми даними Калуський нафтохімічний комплекс виробляє приблизно 20 відсотків усієї промислової продукції Івано-Франківщини.
Як повідомив редакції «НК» начальник планово-економічного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Богдан Гураль, за підсумками другого півріччя 2017 року, тобто з того часу, як підприємство запрацювало, було вироблено 296,2 тис. тонн товарної продукції. Найбільше в цей період виробили поліхлорвінілової смоли суспензійної (ПВХ-С), поліетилену, які є основними видами продукції підприємства, а також каустичної соди та фракцій установки з виробництва олефінів.
– А найпереконливішим аргументом значимості відновлення виробничо-господарської діяльності ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» для нашої області, а отже й України в цілому є ті суми податків та обов’язкових платежів, які сплатило підприємство, – продовжує Б. Гураль. – Бо коли вдатися до порівняння цих сум у першому та другому півріччях, то цифри справді вражають. Адже якщо в перші шість місяців минулого року у державний та місцеві бюджети, різноманітні фонди та на потреби із забезпечення виробництв енергоресурсами було сплачено 284 млн грн, то за наступні півроку – 1 мільярд 271 млн грн.
Найбільш суттєво зросли суми відрахувань на соціальні потреби, податок з доходів фізичних осіб, заробітну плату працюючим й інше. Завдяки відновленню роботи виробництв лише за статтею «Податок з доходів фізичних осіб» відрахування в бюджет Калуша збільшилися з 35 млн гривень (І півріччя) до 48 млн гривень за підсумками другого півріччя.
Сприяє успішній виробничій діяльності колективу калуських нафтохіміків успішна реалізація готової продукції. Підвищеним попитом у споживачів користується ПВХ-С, основними ринками збуту якого є Україна, Туреччина, Індія, а також країни Східної Європи. Поліетилен з Калуша нині поставляється на підприємства України, Білорусі та ряду інших держав, а пропілен має найбільші ринки збуту в Польщі та Німеччині. Каустична сода відвантажується споживачам України та Туреччини, а бензол та фракція С9 – у країни Прибалтики.
Отож «КАРПАТНАФТОХІМ» після відновлення роботи виробництва стає все більш конкурентоспроможним на ринку нафтохімічної продукції.
Підготував
Степан Василів.
Війна не залишила байдужим жодного українця. Вони долучаються до боротьби з ворогом як безпосередньо у зонах бойових дій, так і на окупованих та неокупованих територіях. Не стоять осторонь від агресивних дій російської армії й колективи промислових підприємств. Серед яких і товариство «КАРПАТНАФТОХІМ». Про те, що робить підприємство та його працівники задля перемоги над ворогом. нам […]
Все обладнання та комунікації технологічних цехів звільнено від продуктів, заповнено інертним газом (азотом) та виведено на режим консервації. Обладнання знаходиться у належному технічному стані. Системи протипожежного, протиаварійного захисту, раннього виявлення та оповіщення, енергозабезпечення перебувають у справному і робочому стані. В структурних підрозділах підприємства розроблено регламенти, які передбачають порядок обслуговування технологічних установок у режимі їх консервації. […]